Par mums
Kas mēs esam
Mūsu mērķis
 
Ceļvedis Līdere
Mentorings
Pasākumu arhīvs
Pētījumi
Sadarbība
Kā mums pievienoties
Saites
Kontakti un rekvizīti


  
Rīgā viesojās ASV sieviešu uzņēmēju, profesionāļu un politiķu delegācija FOTO (1,6 Mb)

Organizē:Ģenerālsponsors:Atbalsta:

2003. gada 14. un 15.maijā Latvijā ieradās 55 ASV, Zviedrijas un Igaunijas sieviešu uzņēmēju, dažādu nozaru profesionāļu, politiķu delegācija. Delegāciju vadīja ASV Vašingtonas štata senatore, Džīna Kola-Velsa (Jeanne Kohl-Welles). Delegācijas vizīte Rīgā notika projekta Baltijas misija: Zviedrija un Baltijas valstis ietvaros. Vizītes laikā starptautiskās delegācijas pārstāves tikās ar šo valstu sievietēm uzņēmējām, nozaru profesionālēm un politiķēm.

"Delegācijas vizīte ir Baltijas misijas projekts, ko ierosinājis Vašingtonas Universitātes centrs Sievietes un Demokrātija. Vizītes Rīgā mērķis ir veicināt mentoringa kustības attīstību Latvijā, dalīties pieredzē ar Latvijas, ASV, Zviedrijas sievietēm līderēm, uzņēmējām, politiķēm par sievietes lomu un ietekmi politikā, uzņēmējdarbībā, izglītībā, veselības aprūpē un ģimenē. Vizīte ir nenovērtējama iespēja visām tajā iesaistītajām pusēm veidot un veicināt ilgstošu sadarbību, meklēt jaunas biznesa iespējas," uzsvēra Aiva Vīksna, sabiedriskās organizācijas Līdere valdes priekšsēdētāja.

Starptautiskās delegācijas vizīte sākās 9. maijā Stokholmā, tam sekoja vizītes Tallinā, Rīgā un Viļņā. Rīgā delegācija tikās ar Latvijas Valsts prezidenti Vairu Vīķi - Freibergu, Saeimas priekšsēdētāju Ingrīdu Ūdri, sabiedriskās organizācijas Līdere pārstāvēm, kā arī citām Latvijas sievietēm, uzņēmējām, līderēm.

ASV delegācijas sastāvā bija ASV uzņēmumu augstākā līmeņa vadītājas un īpašnieces, valsts komisiju vadītājas, un dažādu kustību (organizāciju) vadītājas. Savukārt, delegācijas vadītāja bija Vašingtonas štata senatore Džīna Kola-Velsa (Jeanne Kohl-Welles). Senatore ir aktīva sabiedriskā līdere un sieviešu interešu pārstāve, kā arī Štata likumdošanas Nacionālās konferences Sieviešu likumdošanas tīkla (Women's Legislative Network of the National Conference of State Legislatures) prezidente.

ASV sieviešu vizīti Latvijā organizēja un delegāciju Latvijā uzņēma sabiedriskā organizācija Līdere, sadarbībā ar Women & Democracy Baltic Mission organizatoriem, LR Ārlietu ministrijas Valsts protokola daļu, Valsts prezidentes kanceleju un LR Saeimu. Vizītes ģenerālsponsors bija Oriflame Latvija. Vizītes atbalstītājs Latvijā bija a/s Hansabanka, biznesa žurnāls Kapitāls, žurnāls Bilance un ziņu aģentūra Baltic News Service.

Līdere ir nevalstiska organizācija, kurā ir apvienojušās Latvijas sievietes uzņēmējas un līderes ar mērķi aktivizēt mentoringa kustību, atbalstīt topošās un esošās uzņēmējas Latvijas pilsētās un laukos, paaugstināt sieviešu īpatsvaru kvalificētu uzņēmumu dibināšanā un jaunu darbavietu veidošanā, kā arī nodrošināt vienkopus brīvi pieejamas informācijas un konsultācijas iespējas.


lidere.lv © 2003. Visas autortiesības rezervētas.
Graudu iela 68, Rīga, LV-1058
Tālr.: (+371) 7606110; fakss: (+371) 7606119