Par mums
Kas mēs esam
Mūsu mērķis
 
Ceļvedis Līdere
Mentorings
Pasākumu arhīvs
Pētījumi
Sadarbība
Kā mums pievienoties
Saites
Kontakti un rekvizīti


  Noslēgusies Eiropas Uzņēmējdarbības veicināšanas balvas konkursa nacionālā atlase

       14.12.2010. - noslēgusies Eiropas Komisijas konkursa „Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas balvas 2011” nacionālā līmeņa atlase.

       Uzvarētāji, kas tiek nominēti dalībai konkursa Eiropas līmeņa atlasē, ir biedrības „LĪDERE” projekts „Mentoringa programma uzņēmējiem” kategorijā „Balva par uzņēmējdarbības gaisotnes sekmēšanu” un AS „Latvijas valsts meži” projekts „Nemēslo mežā!” kategorijā „Balva par atbildīgu uzņēmējdarbību”.

       Uzziniet vairāk: www.em.gov.lv.

Aicinām pieteikties Nordea biznesa skolas 2. līmenī!

       Vai esat apsvēris iespēju darba meklētāja vietā par kļūt par uzņēmēju? Biedrība „Līdere”, Nordea banka un vēl 12 sadarbības partneru organizācijas aicina Jūs pieteikties Nordea biznesa skolas 2. līmeņa mācībām. Pieteikties mācībām var līdz 28. decembrim www.nordea.lv/biznesaskola..

       Nordea biznesa skolas 2. līmenī plānotas mācības no janvāra līdz maijam. Lektori no vadošajām personāla konsultāciju un mācību organizācijām, Rīgas ekonomikas augstskolas un biznesa konsultantiem, pasniegs nodarbības par jautājumiem, kas svarīgi topošam uzņēmējam: sākot no biznesa plāna izstrādes, līdz komandas veidošanas, mārketinga plāna un veiksmīgas pārdošanas pamatiem, kā arī uzņēmuma dibināšanas pamatiem. Sekmīgākajiem biznesa skolas dalībniekiem mācību noslēgumā garantēta tikšanās ar potenciālajiem investoriem.

       Uzziniet vairāk un piesakieties mācībām līdz 28. decembrim: www.nordea.lv/biznesaskola.


LĪDERE ar LR Ekonomikas ministrijas atbalstu rīkoja Radošo darbnīcu mazo un vidējo uzņēmēju atbalstam

Pasākumu informatīvi atbalstīja:

               


       Lai atbalstītu gan jaunos uzņēmējus – mentoringa programmas dalībniekus, gan savas biedres un sadarbības partnerus, biedrība „LĪDERE” ar LR Ekonomikas ministrijas atbalstu rīkoja radošo darbnīcu, kura svarīga sastāvdaļa bija kontaktu birža - tirdziņš.
       Tajā ar saviem darinājumiem piedalījās gan bijušo, gan esošo, gan topošo mentoringa programmu dalībnieki, gan „LĪDERE” biedres un biedrības sadarbības partneri.

       Pasākums notika š.g. 3. decembrī Biznesa augstskolā Turība, Rīgā. Pasākuma organizētāji ir pateicīgi vairāk kā 136 pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem. Uz tikšanos citos līdzīga rakstura pasākumos!

DALĪBNIEKU SARAKSTS
SKOLĒNU MĀCĪBU UZŅĒMUMI

LLSA 10. konference

       26.11.2010. - biedrības “LĪDERE” valdes pārstāve Līga Menģelsone un projektu vadītāja Zanda Raciborska piedalījās “Latvijas Lauku sieviešu apvienības” 10. konferencē.


Hipotēku banka izsludina biznesa plānu konkursu jauniešiem!


       Hipotēku banka, veicinot jauniešu iesaistīšanos uzņēmējdarbībā, izsludina biznesa plānu konkursu "Lec biznesā!"
       Hipotēku banka konkursu "Lec biznesā!" rīko sadarbībā ar biedrību LĪDERE un aicina tajā piedalīties jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Biznesa plānu konkursa 30 uzvarētājiem tiks piesaistīts mentors, kas palīdzēs uzsākt uzņēmējdarbību, 5 labākie saņems naudas balvas 1000 latu apmērā un nākamie 5 - naudas balvas 500 latu apmērā.
       Lai piedalītos konkursā, jaunietim vai jauniešu grupai jāsagatavo biznesa idejas apraksts uz ne vairāk kā 3 lapām un kopā ar pieteikumu un CV jāiesniedz Hipotēku bankā līdz 2010.gada 15.novembrim.
       Līdz 29.novembrim tiks paziņoti tie, kas iekļuvuši konkursa otrajā kārtā.
       Otrās kārtas dalībnieki tiks aicināti trīs nedēļu laikā sagatavot biznesa plānu - ja nepieciešams, sagatavošanā palīdzēs Hipotēku bankas darbinieki. Biznesa plāns jāiesniedz līdz 2010.gada 20.decembrim.
       Uzvarētāji tiks paziņoti 2011.gada 4.janvārī.

       Vairāk informācijas par konkursu – Hipotēku bankas mājas lapā www.hipo.lv.Topošajiem uzņēmējiem piedāvā Nordea biznesa skolu „No idejas līdz investoram”

       Līdz 5. novembrim topošie uzņēmēji var pieteikties jaunatklātajā Nordea biznesa skolā „No idejas līdz investoram”. Sešu mēnešu ilgajā bezmaksas mācību ciklā iekļautas mācību nodarbības, kas palīdzēs dalībniekiem izstrādāt biznesa plānu un sagatavoties tikšanās reizei ar potenciālajiem investoriem.

       Nordea biznesa skolā mācības vadīs lektori no 12 vadošajiem uzņēmējdarbības konsultāciju un personāla apmācību uzņēmumiem Latvijā, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra pārstāvji.
       Nordea biznesa skolā „No idejas līdz investoram” mācību programma plānota divos līmeņos. Biznesa skolas 1. līmenī plānotas ievadnodarbības uzņēmēju personības aspektos, personīgās proaktivitātes veicināšanā, kā arī padomi konkurētspējīgu biznesa ideju izstrādei. Pieteikšanās skolas 1. līmenim ir līdz 5. novembrim.
       Biznesa skolas 2. līmenī paredzētas 10 nodarbību temati, kas aptver pilnu uzņēmējdarbības sākuma komplektu – sākot no biznesa plāna līdz zīmola izstrādes pamatiem, pārdošanas un komandas veidošanas prasmēm, kā arī padomiem atbilstoša uzņēmējdarbības formas izvēlei un individuālajām mentoringa konsultācijām. Pieteikšanās biznesa skolas 2. līmenim ir līdz 17. decembrim.
       Nordea biznesa skolas mērķis ir piedāvāt praktiskas zināšanas un konsultāciju atbalstu topošajiem uzņēmējiem uzņēmuma veidošanas sākumposmā. Tas palīdzēs pareizi attīstīt uzņēmējdarbības plānus, tādējādi ļaus piesaistīt nepieciešamo finansējumu un nodrošinās pārdomātu finansējuma izmantošanu.
       Nordea biznesa skolas partneri: Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centrs, Rīgas Ekonomikas augstskola, Rīgas ekonomikas augstskolas Mentoru klubs, uzņēmējdarbības atbalsta biedrība „Līdere”, inovāciju un zināšanu biedrība „ZINIS”, koučinga pakalpojumu uzņēmums „Baltic Coaching Centre”, personāla apmācību uzņēmumi „Triviums Apmācība”, „Fontes Vadības konsultācijas”, „Demarsch”, pārdošanas un mārketinga lektors Kārlis Apkalns, intelektuālā īpašuma aizsardzības konsultāciju uzņēmums „TriaRobit”, eksporta konsultāciju un tirgus izpētes uzņēmums „GatewayBaltic”, grāmatvedības pakalpojumu uzņēmums SIA „Kontu Birža”, un personāla atlases uzņēmums „CV-Online Latvia”.

       Detalizēta informācija par Biznesa skolu un pietiekšanās www.nordea.lv/biznesaskola.


TOP "SAULES APLIS"!

       Aptaujājot Ogres novada un apkārtnes iedzīvotājus, jaunā uzņēmēja, mentoringa programmas dalībniece Laila Zālīte konstatēja, ka cilvēkiem trūkst iespēju attīstīt sevi garīgajā jomā. Tā pamazām radās doma par iespēju sniegt šādus pakalpojumus.
       2010. gada 28. oktobrī durvis vēra personības attīstības centrs "Saules aplis", kurā paredzētas nodarbības arī karjeras un biznesa koučingā. Daļa no ienākumiem tiks ziedota Latvijas Sarkanā Krusta mērķiem.

       Centra atklāšanā piedalījās biedrības LĪDERE valdes priekšsēdētājas vietniece Mārīte Šperberga un vieslektori: kouči Kristiāns Gossens un Dzintra Albuže.

     Foto:     1    2   

       

Arī LĪDERE viedoklis ir svarīgs!

       Pirmo reizi Lielbritānijas padome organizē tikšanos ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu līderiem, lai pārrunātu trīs tēmas: zaļā ekoloģija, cilvēktiesības, IT un inovācijas. Vēlams dalīties pieredzē, kur katra valsts ir stipra konkrētā jomā un kur ir problēmas, kas risināmas kopā.
       2010. gada 18. oktobrī Latvijas Ministru prezidenta Valda Dombrovska padomnieki uzklausīja Vides ministrijas, Latvijas Valsts mežu un sabiedrisko organizāciju pārstāvju, tai skaitā arī LĪDERE, kuru pārstāvēja biedrības valdes priekšsēdētājas vietniece Mārīte Šperberga, viedokļus šajos jautājumos, lai Ministru prezidents tikšanās reizē ar Liebritānijas padomes un Ziemeļvalstu līderiem varētu konkrētāk paust Latvijas nostāju. Sarunā piedalījās arī Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētājs Roberts Ķīlis.
Pilotprojekts "KARJERAS KOUČINGS UN MENTORINGS"

                    


sadarbībā ar
                    


Intervijas ar pretendentiem notika 09.04.2010.
Sadarbība ar mentoriem un koučiem tika uzsākta 16.04.2010.!


NOSLĒGUMS MENTORINGA VIRZIENA DALĪBNIEKIEM - 15.10.2010.

       2010. gada 15. oktobrī noslēdzās pilotprojekta “KARJERAS KOUČINGS UN MENTORINGS” aktīvā fāze un mentoringa virziena dalībnieki un projekta sadarbības partneri ir aicināti sanākt kopā un atskatīties uz 6 mēnešos paveikto.
       2010. gada 16. aprīlī sākās pilotprojekta aktīvā fāze. Mentoringa virzienā sadarbību uzsāka 7 pāri un sešu mēnešu laikā pieredzes pārņēmēji ieguva pieredzējuša uzņēmēja jeb mentora padomu un atbalstu. Pilotprojektā piedalījās 2 pieredzes pārņēmēji, kuri jau bija nodibinājuši uzņēmumu un vēlējās to attīstīt; 5 dalībnieki – bija bezdarbnieka statusā vai par tādiem grasījās kļūt.

       Pilotprojekta gaitā:
 • 2 dalībnieki - turpina attīstīt savu uzņēmumu darbību;
 • 1 dalībnieks - strādā algotu darbu un paralēli turpina strādāt pie biznesa ideju attīstības;
 • 1 dalībniece – strādā algotu darbu un ir nodibinājusi SIA, plāno uzsākt savu uzņēmējdarbību nākotnē;
 • 1 dalībniece – plāno uzsākt savu uzņēmējdarbību līdz šī gada beigām;
 • 1 dalībniece - strādā algotu darbu;
 • 1 dalībniece – ir savas turpmākās nodarbošanās meklējumos.
       Novērtējuma anketās uz jautājumu “Vai dalība pilotprojektā attaisnoja jūsu cerības” 20 % atbildēja, ka pilnībā attaisnoja, 70 % atbildēja, ka daļēji attaisnoja, 10 % - neattaisnoja.

       Pozitīvākais, ko ieguva pilotprojekta laikā, dalībnieki min: dalīšanās pieredzē, profesionāli padomi dažādu problēmu risināšanai; tas, ka sarunu rezultātā dzimst jaunas idejas ne tikai pieredzes pārņēmējiem, bet arī mentoriem; ka var kaut nedaudz atbalstīt un palīdzēt cilvēkiem, kuri nonākuši sarežģītā dzīves situācijā. Kā negatīvie faktori tiek minēts laika trūkums, pilotprojekta ilgums – par īsu; pieredzes pārņēmēju motivācijas trūkums un nespēja pieņemt lēmumus; dažos gadījumos – koučings būtu efektīvāks nekā mentorings.

Foto un informācija par Pilotprojekta mentoringa virziena dalībniekiem

     Foto - Sadarbības līguma parakstīšana NVA, 12.03.2010.:     1    2    3    4   

     Foto - Pilotprojekta uzsākšana NVA, 16.04.2010.:     1    2    3    4    5    6   

LĪDERE turpina aktīvi darboties LDDK MVU platformā

       13.10.2010. – notika LDDK MVU platformas tikšanās.
       Tā kā ir apritējis gads kopš platformas izveidošanas, organizācijas tika aicinātas uz tikšanos, lai atskatītos uz gadā paveikto un turpinātu apspriest un virzīt jautājumus tālāk, kuri aktuāli mikro un mazajam biznesam, piemēram, mikrofinansēšanas instrumenti un mikrouzņēmumu atbalsta pasākumi.
       Lielākā tikšanās daļa tika veltīta sarunām ar VID pārstāvi par jauno mikrouzņēmuma nodokli, nodokļu pārvirzīšanu, iespējamo nodokļu amnestiju un citiem jautājumiem.
       LĪDERI pārstāvēja Mārīte Šperberga, Zane Ozola un Zanda Raciborska.

       Dienas otrajā pusē MVU platformas pārstāvji bija aicināti uz LR Ekonomikas ministrijas sēdi, kur pārrunāja un uzklausīja MVU pārstāvju viedokli par biznesa inkubatoriem un Hipotēku bankas Altum programmu.
       LĪDERI pārstāvēja Aiva Vīksna un Zane Ozola.KOMPETENCES CELŠANAS SEMINĀRS 2010. GADA MENTORINGA PROGRAMMU DALĪBNIEKIEM


       07.10.2010. Rīgā notika 2010/1. un 2010/2. mentoringa programmu uzņēmējiem kompetences celšanas seminārs "PĀRDOŠANA KĀ IZDZĪVOŠANAS VEIDS KRĪZES LAIKĀ". Semināru vadīja SIA "Reaton, Ltd līdzīpašniece Natālija Jakovļeva..
       Seminārā piedalījās arī pilotprojekta "Karjeras koučings un mentorings" mentoringa virziena dalībnieki.

LĪDERE viesojas pie Jēkabpils uzņēmējiem


       07.10.2010. – LĪDERE valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna viesojās Jēkabpilī un tikās ar Jēkabpils uzņēmēju biedrības pārstāvjiem.
       Tikšanās laikā abu biedrību pārstāvji savstarpēji apmainījās ar informāciju par biedrību darbību un tika meklētas turpmākās sadarbības iespējas.

Par biedrības LĪDERE aktivitātēm interesējas "Social Initiative" no Zviedrijas


       04.10.2010. – LĪDERI apciemoja Tina Åkesson un Erika Öhlund no bezpeļņas organizācijas “Social Initiative” (Zviedrija), kura nodarbojas ar stratēģiskās partnerības izveidi starp Zviedrijas uzņēmumiem un nevalstiskajām organizācijām un sociālajiem projektiem visā pasaulē.
       Biedrības valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna pastāstīja par uzņēmējdarbības vidi un sievietēm biznesā Latvijā; par biedrības LĪDERE aktivitātēm un mentoringa attīstību Latvijā; kā arī tika pārrunātas nākotnes sadarbības iespējas.

Lekciju cikls "Sievietes karjeras skola"


       Biedrība LĪDERE ir uzsākusi sadarbību ar SIEVIEŠUKLUBS.LV un LID - tiks lasīts lekciju cikls “Sievietes karjeras skola”.
       30.09.2010. biedrības priekšsēdētāja Aiva Vīksna lasīja lekciju šī cikla ietvaros - " Sieviete uzņēmēja jeb kā ņemt atbildību savās rokās - no uzņēmuma dibināšanas līdz eksportam."

Projekta “WISER - Sieviešu iniciatīva pašnodarbinātības pārorientācijā” tikšanās reize


       27.09.2010. – Biedrības priekšsēdētāja Aiva Vīksna uzstājās ar prezentāciju par biedrības LĪDERE aktivitātēm “WISER - Sieviešu iniciatīva pašnodarbinātības pārorientācijā” projekta tikšanās reizē Īslīcē, Bauskas nov.

     Foto:     1    2    3    4   

VIDUSPOSMA SEMINĀRS 2010/1. MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM

       17.09.2010. Rīgā notika 2010/1. mentoringa programma uzņēmējiem vidusposma seminārs.
       2010/1. mentoringa programmā uzņēmējiem šobrīd darbojas 11 sadarbības pāri. 1 pāris dažādu iemeslu dēļ sadarbību ir pārtraucis.
       Jaunie uzņēmēji sadarbībā ar saviem mentoriem pusgada laikā ir realizējuši izvirzītos mērķus un uzdevumus, analizējuši sava esošā biznesa iespējas sarežģītajā ekonomiskajā situācijā, sākotnējās biznesa idejas dažiem pieredzes pārņēmējiem ir tranformējušās. Svarīgākais secinājums - darbs ir jāturpina!

     Foto:     1    2    3    4    5    6   UZSĀKTA 12. (2010/2.) MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM !


       27.08.2010. tika uzsākta 2010/2. mentoringa programma uzņēmējiem. Šīs mentoringa programmas realizāciju informatīvi atbalsta laikraksts “Dienas bizness”. Programmā līdz 2011. gada augusta sākumam darbosies 12 sadarbības pāri. Jaunajā programmā sadarbību uzsāka 12 pieredzējuši uzņēmēji un 15 pieredzes pārņēmēji. Jaunajā programmā ir pārstāvēti 10 uzņēmumi, kuri vēlas attīstīt savu darbību, savukārt 2 uzņēmumus ir plānots izveidot programmas gaitā.

     Foto:     1    2    3    4    5   

LĪDERE rīkoja tirdziņu-kontaktu biržu mazo un vidējo uzņēmēju atbalstam


       Lai atbalstītu gan jaunos uzņēmējus – mentoringa programmas dalībniekus, gan savas biedres un sadarbības partnerus, biedrība LĪDERE rīkoja kontaktu biržu - tirdziņu. Tajā ar saviem darinājumiem piedalījās gan bijušo, gan esošo, gan topošo mentoringa programmu dalībnieki, gan LĪDERE biedres un biedrības sadarbības partneri.
       Tirdziņā piedalījās ap četrdesmit dalībnieku, kuri piedāvāja interesantas un oriģinālas lietas ikdienas vajadzībām un dāvanām, kā arī piedāvāja savus pakalpojumus.


       Tirdziņš – kontaktu birža notika š.g. 12. augustā no plkst. 10 līdz 13 Biznesa augstskolā Turība, Rīgā, Graudu ielā 68.

NOSLĒGUMS 2009/2. MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM

       06.08.2010. Rīgā noslēdzās 2009/2. mentoringa programma uzņēmējiem.
       Programmu, kura sākās pagājušā gada septembrī un ilga vienu gadu, īstenoja biedrība LĪDERE; informatīvi atbalstīja laikraksts “Dienas bizness”. Programmā sadarbību uzsāka 10 sadarbības pāri, tās laikā jaunie uzņēmēji ieguva pieredzējuša uzņēmēja jeb mentora padomu. Programmā piedalījās 3 dalībnieki, kuri jau bija nodibinājuši uzņēmumu un vēlējās to attīstīt; 2 dalībnieki – bija pašnodarbinātas personas, 6 dalībnieki – plānoja izveidot uzņēmumus programmas gaitā.
       Programmā sadarbību uzsāka 22 dalībnieki, to skaitā 11 pieredzes pārņēmēji no Rīgas, Ogres, Limbažiem (Ungurpils), Aizkraukles, Jelgavas (Sesava), Talsiem (Roja) un 11 mentori.

       Programmas gaitā:
 • 3 dalībnieki ir attīstījuši savus esošos uzņēmumus un noturējušies sarežģītajā ekonomiskajā situācijā;
 • 3 dalībnieces ir nodibinājušas uzņēmumu programmas gaitā;
 • 5 dalībnieces – izstājušās no programmas dažādu apstākļu dēļ;
 • 1 dalībniece – pievienojās programmai kā pieredzes pārņēmēja no 2009. gada oktobra netradicionāli mentoringa programmai un noslēgumā prezentēja savu projektu “MAZUĻU AKADĒMIJA”.
       Novērtējuma anketās uz jautājumu “Vai mentoringa programma attaisnoja jūsu cerības” 57 % atbildēja, ka pilnībā attaisnoja, 43 % - daļēji attaisnoja.

        Vispozitīvākais, ko ieguva programmas laikā, dalībnieki min: nepieciešamā iedvesmojuma un atbalsta saņemšana, kā arī profesionāli padomi dažādu problēmu risināšanai; tas, ka sarunu rezultātā dzimst jaunas idejas un tiek saņemts morālais atbalsts ideju realizācijai. Kā negatīvie faktori tiek minēts laika trūkums, lai satiktos ar mentoru, laiks, kamēr mentors saprot pieredzes pārņēmēja darba specifiku un attālums starp mentora un pieredze pārņēmēja atrašanās vietām, cilvēku raksturu nesaderība un personības faktori komunikācijā.

FORUMS „SIEVIETE EIROPĀ UN BIZNESĀ”


EK „Europe Direct” informācijas centrs Rēzeknē, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Rēzeknes nodaļa, Biedrība „Uzņēmīgo sieviešu klubs SENTIO” un Rēzeknes pilsētas Dome rīkoja

forumu "SIEVIETE EIROPĀ UN BIZNESĀ",

kurš notika 2010. gada 30. jūlijā Rēzeknes pilsētas Domē, Atbrīvošanas aleja 93, Rēzeknē.

Pasākuma programma un dalībnieka anketa (spiest šeit)

Detalizēta informācija par foruma norisi (spiest šeit)

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7   

CIEMOS PIE TOPOŠAJIEM UZŅĒMĒJIEM MATKULĒ

       28.07.2010. biedrības LĪDERE valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna lasīja lekciju “Uzņēmējdarbības jēdziens, būtība, mērķi” topošajiem uzņēmējiem Matkulē, Tukuma rajonā.
       Tikšanās norisinājās trīs stundas draudzīgā un nepiespiestā gaisotnē un kā, norādīja pasākuma dalībnieki, tas bija kā iedvesma un uzmundrinājums tālākai darbībai.

     Foto:     1    2    3   

LĪDERES AR DRAUGIEM ĀDAŽOS

       Ikgadējais pasākums, kurus organizē biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētājas vietniece Mārīte Šperberga, kad „Līderes” ar draugiem dodas uz kādu no Latvijas rajoniem, lai sastaptos ar vietējiem uzņēmējiem, šogad aizveda līdz Ādažiem.

       Uzaicinājums paviesoties Ādažos izskanēja jau ziemā, kad “LĪDERE” biedres tikās ar biedrības "GAUJAS PARTNERĪBA" pārstāvjiem Ādažos.
       Šis laipnais uzaicinājums tika realizēts 2010. gada 7. jūlijā. LĪDERES biedrības valdes priekšsēdētājas vietnieces Mārītes Šperbergas un biedrības "GAUJAS PARTNERĪBA" projektu vadītājas Ingas Zvidras vadībā mazie un vidējie uzņēmēji apciemoja Ādažu Kultūras un radošās izglītības centru> un tikās ar vietējiem uzņēmējiem un Ādažu novada domes priekšsēdētāju Normundu Breidaku.
       Vēl LĪDERES iepazinās ar vairāku izglītības iestāžu darbību Ādažos – viesojās Ādažu mākslas un mūzikas skolā, Kadagas pirmsskolas izglītības iestādē, Ādažu Brīvā Valdorfa skolā un baudīja jaukus mirkļus kopā pusdienlaikā krodziņā “Vanaga ligzda” un tikās ar tā īpašnieci Ingu Baropu.
       Pēc tam LĪDERES iepazinās ar kokaudzētavas “Baltezers” darbu tās īpašnieka Vara Kazaka gādīgajā vadībā un uzzināja daudz interesantu lietu par mazās aviācijas attīstību Latvijā lidlaukā “Ādaži”, kur Līderes uzņēma SIA “Avio Rīga” valdes loceklis Edvīns Vansovičs un lidlauka direktors un vecākais pilots – instruktors Anatolijs Perekristovs.
       Ādažu „ekspedīcija” noslēdzās atpūtas vietā “Leiputrija”, kur LĪDERES sagaidīja vakariņas brīvā dabā un pirts, ko bija sarūpējis tās īpašnieks Valdis Perro.
       Kaut arī diena bija gara un iespaidiem bagāta, tas netraucēja LĪDERES jauki pavadīt vakaru un jau plānot nākotnes ekspedīcijas, jo nekas tā neuzlādē kā tikšanās ar pozitīvi domājošiem un darboties gribošiem kolēģiem – uzņēmējiem.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8   

ATVĒRTIE APVĀRŠŅI - UZŅĒMĒJDARBĪBA, PAŠAPZIŅA, MOTIVĀCIJA


Eiropas parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere, biedrība "Līdere" un Latvijas Sieviešu Nevalstisko Organizāciju Sadarbības Tīkls rīkoja

II Vislatvijas sieviešu konferenci "ATVĒRTIE APVĀRŠŅI - UZŅĒMĒJDARBĪBA, PAŠAPZIŅA, MOTIVĀCIJA",

kura notika 2010. gada 18. jūnijā viesnīcas "Monika" zālē "Glory", Rīgā, Elizabetes 21.

MEMORANDS (spiest šeit)

     Foto:     1    2    3    4    5    6   


       Trešdien, 16.jūnijā, no 12.30- 13.30 Esmaja.lv Eiroinfo telefona akcija - kā sākt savu biznesu? Uz jautājumiem telefoniski un tiešsaistē (internetā www.esmaja.lv) atbildēs izdevniecības "Lietišķās informācijas dienests" izpilddirektore un biedrības "LĪDERE" valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna.

       Esmaja.lv redaktors Ansis Bogustovs saka: „ Aiva Vīksna ir pazīstama uzņēmēja, grāmatas „Savs bizness” autore un mentoringa kustības aizsācēja Latvijā. Tāpēc viņas padomos un idejās ir vērts ieklausīties. Ceru, ka to izmantos arī www.esmaja.lv lasītāji”. Šī brīža Latvijas ekonomiskā situācija neļauj sēdēt rokas klēpī salikušiem, ir jādarbojas, jāmeklē izeja, ja iespējams, jāuzsāk sava uzņēmējdarbība. „Varbūt mūsu akcija kāda palīdzēs saprast un atrast savu iespēju”, uzskata A.Bogustovs. Šobrīd svarīgi tādi jautājumi kā: ES nauda biznesa atbalstam. Kā atrast biznesa ideju? Ko darīt birokrātijas džungļos? Kā izmantot jau esošos resursus, piemēram, mentoringa ideja utt.

       Jautājumus jau iepriekš varat iesūtīt, aizpildot jautājumu sadaļu http://www.eiroinfo.esmaja.lv/, kā arī sūtīt tos uz e-pastu: redakcija@esmaja.lv , kā arī, zvanot uz tālruni 67211111!

       Telefonakcija „EIROINFO” sāksies tūlīt pēc LR2 raidījuma „Eiroinfo”.

       Pirmajā www.esmaja.lv telefonakcijā, kurā piedalījās Nodarbinātības valsts aģentūras vadītāja Baiba Paševica, tika atbildēts uz vairāk kā 30 jautājumiem par nodarbinātības politiku ES.

Tuvāka informācija: Juta Šteinerte, redakcija@esmaja.lv
KONKURSS "SIEVIETE LATVIJAI 2010" IR NOSLĒDZIES !


       Jau 13. gadu "Latvijas Avīze" organizē vēstuļu konkursu un biedrības LĪDERE valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna piedalījās konkursa žūrijas darbā.

       Arī šogad kandidātes tika izvirzītas trijās nominācijās - "Par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai", "Par nesavtīgu darbu sabiedrības labā" un "Par ģimenes stiprināšanu.

       11.06.2010. tika suminātas konkursa laureātes. Galvenās balvas saņēma Dzintra Karavaičuka, Vita Eizentāle un Lolita Garklāva.

       LĪDERE speciālbalva konkursā tika piešķirta Dzintrai Karavaičukai - uzņēmējai no Madonas novada Bērzaunes pagasta; kā arī - pateicāmies Mārītei Šperbergai par vēstuļu rakstīšanu un suminājām Raimondu Ribikausku, LĪDERE sadarbības partneri; Ingunu Zukuri un Aiju Dzintru Paukšēnu - mentoringa programmas dalībnieces.

     Foto:     1    2    3   

ĪSĀ BAKALAURA STUDIJU PROGRAMMA UZŅĒMĒJDARBĪBAS UZSĀKŠANAI       Biznesa augstskola Turība piedāvā jaunu īso profesionālo studiju programmu Biznesa vadība un attīstība.

       Pirmo reizi Latvijā būs iespējams ikvienam, kurš jau ieguvis augstāko izglītību, pusotra gada laikā iegūt otru augstāko izglītību, uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikāciju un zināšanas, kā veidot savu uzņēmumu! Programmā var studēt arī tad, ja iepriekš iegūta ne tikai profesionālā, bet arī akadēmiskā augstākā izglītība.

       Programmas direktore ir Aiva Vīksna, izdevniecības "Lietišķās informācijas dienests" izpilddirektore un biedrības "LĪDERE" valdes priekšsēdētāja.


VIDUSSKOLĒNU UZŅĒMĒJU VASARAS SEMINĀRS


       Šovasar no 25. jūlija līdz 1. augustam Jaunpiebalgas vidusskolā tiek rīkots Biznesa seminārs jauniem un talantīgiem vidusskolniekiem no visas Latvijas.

       Semināra mērķis ir veicināt jauniešu interesi uzsākt savu biznesu, ģenerēt jaunas idejas, attīstīt biznesa projektus, sadarbojoties komandā, pilnveidoties pašiem, satikt savus domubiedrus un, galvenais, jautri pavadīt laiku.

       Biznesa seminārus nometnē vadīs Latvijā un ārzemēs pazīstami veiksmīgi uzņēmēji, vadošie biznesa konsultanti un personības izaugsmes speciālisti, kuri dalīsies ar savu personisko pieredzi un mācīs praktiskas lietas, kas nepieciešamas uzņēmēju ikdienas darbā.

       Dalību seminārā var pieteikt skolu komandas, kurā ir 5 dalībnieki no 10., 11. vai 12. klases. Komandas savā starpā sacentīsies par biznesa turnīra galveno balvu Ls 1500. (Ir iespēja pieteikties arī individuāli. Tad tiks veidotas jauktās komandas no dažādu skolu pārstāvjiem).

       Šāda veida seminārs Latvijā notiks pirmo reizi un to organizē Jauno uzņēmēju klubs no Jaunpiebalgas vidusskolas.

       Mēs vēl paši mācamies kļūt par uzņēmējiem un komersantiem, mēs vēlamies izkopt savas spējas un prasmes, un vēlamies palīdzēt to izdarīt arī mūsu vienaudžiem no citām Latvijas skolām.

       Nāc un piedalies! Veido savu nākotni pats! Un tagad!

       Ar cieņu,
       UK „Piebalga”

       Telefons uzziņām: 28697989
       Papildus jautājumi un pieteikt dalību, rakstot uz e-pastu:
       jukjaunpiebalga@inbox.lv


       31.05.2010. – pēc organizācijas "Finpro" pārstāves Lolitas Pankovas uzaicinājuma biedrības LĪDERE valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna piedalījās tikšanās reizē ar Somijas biznesa sieviešu delegāciju no Dienvidkarēlijas.

       Tikšanās notika Somijas vēstniecībā Latvijā un to ar uzrunu atklāja Somijas vēstniece Latvijā Maria Serenius.

       Aiva Vīksna viešņām pastāstīja par sievietēm uzņēmējdarbībā Latvijā, vēl ciemiņiem bija iespēja iepazīties ar uzņēmuma "Madara Cosmetics" veiksmes stāstu, kuru prezentēja Lotte Tisenkopfa-Iltnere, savukārt Lolita Pankova pastāstīja par vispārējo ekonomisko situāciju Latvijā, un kāda ir Somijas un Latvijas uzņēmēju savstarpējā sadarbība.

       Vizītes otrajā dienā Somijas uzņēmēju delegācijai bija ieplānots uzņēmuma “Latvijas Balzams” apciemojums.

     Foto:     1    2    3    4    5   


       28.05.2010. - biedrības LĪDERE valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna lasīja lekciju "Klientu piesaiste" mazajiem un vidējiem uzņēmējiem Rojā. Pasākums bija pulcinājis 24 dalībniekus no Rojas novada, Dundagas, Talsu novada un Ventspils.

       Lekciju organizēja Ingrīda Maķinska, LĪDERE organizētās mentoringa programmas dalībniece un aktīva mazo un vidējo uzņēmēju pulcinātāja un to interešu aizstāve Kurzemē.

       Tikšanās norisinājās draudzīgā un nepiespiestā gaisotnē un, kā norādīja pasākuma dalībnieces – liels gandarījums, ka cilvēki saņēma iedrošinājumu ņemt dzīvi savās rokās un rīkoties, kā arī Aivas harizmātiskā uzstāšanās bijusi kā iedvesma un uzmundrinājums tālākai darbībai.

     Foto:     1    2    3    4   

2009/2. UN 2010/1. MENTORINGA PROGRAMMU UZŅĒMĒJIEM KOMPETENČU CELŠANAS SEMINĀRS


       28.05.2010. Rīgā notika 2009/2. un 2010/1. mentoringa programmu uzņēmējiem kompetenču celšanas seminārs "MĀRKETINGS. JAUNS SĀKUMS". Semināru vadīja reklāmas aģentūras Ideju fabrika valdes priekšsēdētājs Ēriks Volosovskis..
       Seminārā piedalījās arī pilotprojekta "Karjeras mentorings un koučings" mentoringa virziena pieredzes pārņēmēji.

     Foto:     1    2    3    4   


Jau 13. gadu "Latvijas Avīze" rīko vēstuļu konkursu "SIEVIETE LATVIJAI".

Aicinām pieteikt kandidātes trijās nominācijās - "Par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai", "Par nesavtīgu darbu sabiedrības labā" un "Par ģimenes stiprināšanu.

Pieteikumu iesniegšana noslēdzās 2010. gada 17. aprīlī.
PIETEIKUMU IESNIEGŠANA KONKURSAM NOSLĒDZĀS 26.03.2010.
SAŅEMTI 27 PIETEIKUMI!       Par Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (PS) izsludinātā konkursa "Atdzimt no pelniem" galvenās balvas ieguvēju kļuvusi SIA "Aglonas maize" direktore un Maizes muzeja izveidotāja Vija Ancāne.
       Visas 27 pretendentes saņēma ceļazīmes uz Briseli, kur viņas varēs iepazīties ar Eiropas Parlamenta un citu ES institūciju darbu.
       Biedrība "LĪDERE" īpaši priecājas un apsveic pretendentes, kuras piedalījušās mentoringa programmās uzņēmējiem - Annu Opolais, Lilitu Bērziņu, Ingunu Zukuri, Kristīni Kalēju, Baibu Ozoliņu un Aiju Dzintru Paukšēnu.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12   

UZSĀKTA 11. (2010/1.) MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM !


       26.03.2010. tika uzsākta 2010/1. mentoringa programma uzņēmējiem. Šīs mentoringa programmas realizāciju informatīvi atbalsta laikraksts “Dienas bizness”. Programmā līdz 2011. gada februārim darbosies 12 sadarbības pāri. Jaunajā programmā sadarbību uzsāka 11 pieredzējuši uzņēmēji un 15 pieredzes pārņēmēji. Jaunajā programmā ir pārstāvēti 9 uzņēmumi, kuri vēlas attīstīt savu darbību un 3 pašnodarbinātas personas.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7   

NOSLĒGUMS 2009/1. MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM

       19.03.2010. Rīgā noslēdzās 2009/1. mentoringa programma uzņēmējiem.
       Programmu, kura sākās pagājušā gada aprīlī un ilga vienu gadu, īstenoja biedrība LĪDERE; informatīvi atbalstīja laikraksts “Dienas bizness”. Programmā sadarbību uzsāka 10 sadarbības pāri, tās laikā jaunie uzņēmēji ieguva pieredzējuša uzņēmēja jeb mentora padomu. Programmā piedalījās 8 dalībnieces, kuras jau bija nodibinājušas uzņēmumu un vēlējās to attīstīt; 2 dalībnieces - plānoja dibināt uzņēmumu
       Programmā sadarbību uzsāka 21 dalībnieks, to skaitā 10 pieredzes pārņēmēji no Rīgas, Jēkabpils, Jūrmalas, Iecavas un Rojas un 11 mentori.

       Programmas gaitā:
 • 6 dalībnieces ir attīstījušas savus esošos uzņēmumus un noturējušies sarežģītajā ekonomiskajā situācijā;
 • 1 dalībniece ir nodibinājusi uzņēmumu programmas gaitā;
 • 1 dalībniece ir uzsākusi individuālo komercdarbību;
 • 2 dalībnieces ir apstādinājušas savu uzņēmumu saimniecisko darbību.
       Novērtējuma anketās uz jautājumu “Vai mentoringa programma attaisnoja jūsu cerības” 57 % atbildēja, ka pilnībā attaisnoja, 43 % - daļēji attaisnoja.

       Vispozitīvākais, ko ieguva programmas laikā, dalībnieki min: praktiskās zināšanas, morālo atbalstu, informāciju un pieredzi, kā arī jaunus biznesa kontaktus. Kā negatīvais faktors tiek minēts laika trūkums, lai satiktos ar mentoru un attālums starp mentora un pieredze pārņēmēja atrašanās vietām.

Foto un informācija par 2009/1.MPU

Latvija Eiropas valstu vidū izceļas ar ievērojamu sieviešu īpatsvaru vadošos amatos

       Londona, 8.marts, LETA-INDEPENDENT. Kaut arī Latvija biežāk nonākusi uzmanības lokā ekonomiskās krīzes dēļ, Latvija pārējo Eiropas valstu vidū izceļas ar ievērojamo sieviešu īpatsvaru vadošos amatos, savā jaunākajā grāmatā par personāla vadību un cilvēkresursu dažādību raksta britu profesore Glorija Mosa.
       Latvijā sievietes ieņem 41% no vadošiem amatiem iestādēs un uzņēmumos, kas ir lielākā proporcijā visā Eiropā. Otrā vietā Eiropā ierindojas Lielbritānija ar 35%, savā grāmatā "Profiting from Diversity: The Business Advantages and the Obstacles to Achieving Diversity" ("Dažādības ieguvumi: Biznesa priekšrocības un šķēršļi dažādības sasniegšanai") raksta britu profesore.
       "Lielbritānijā vēl joprojām pastāv stikla griesti, kas ierobežo sieviešu iespējas uz sasniegumiem. Galvenais kavējošais faktors ir darba kritēriji, kas sakņojas uz vairāk vīriešiem tipisku, nevis sievietēm raksturīgu uzvedību," raksta Mosa, kas specializējusies cilvēkresursu un vadības pētījumos.
       "Latvijā ir izplatīts pieņēmums, ka uz cilvēkiem orientētais motivējošais vadības stils nodrošina ievērojamus labumus," skaidro Mosa. Latvija rada mazāk šķēršļus sieviešu panākumiem, kurām ir raksturīgs motivējošais vadības stils, kas koncentrējas uz darbaspēka individuālajiem talantiem, veicinot ciešu komunikāciju starp visiem līmeņiem.
       "Vīrišķīgā alternatīva" ir tradicionālais vadības stils, kas iezīmē tradicionālu vadības pieeju no augšas uz leju. Daļēji tādēļ noteiktas kompānijas nespēj mainīt darbaspēka sastāvu, kurā dominē vīrieši, raksta ekonomiste. Latvija piedāvā "retu iespēju novērtēt to, kā sievietes strādā vadošos posteņos pēc atbrīvošanās no ierobežojumiem, ko nosaka minoritātes statuss", norāda Mosa.
       Latvijas sievietes ieņem arī lielāku īpatsvaru augstskolu studiju programmās, kā arī turpina padziļinātas studijas pēc bakalaura grāda saņemšanas, kā arī ieņem vairākus augstākos amatus valstīs.
       Autore arī norāda, ka Latvija lepojas ar "stipru sieviešu kultūras mantojumu", tostarp folklorā valdošiem spēcīgu sieviešu tēliem un "ģimenēm, kurā vīrieši nav virsotnē". "Tas arī īstenojas Latvijas biznesa kultūrā. Sievietes tuvojas vienlīdzībai Latvijas darbaspēka vidē un motivējošais vadības stils tiek izdzīvots un praktizēts gandrīz vai zemapziņas līmenī, (..) kas veicina sieviešu panākumus," norāda Mosa
       Grāmatas autore šī pētījuma sakarā 2008.gadā tikās ar biedrības LĪDERE valdes priekšsēdētāju Aivu Vīksnu.

VIDUSPOSMA SEMINĀRS 2009/1. MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM


       26.02.2010. Rīgā notika 2009/2. mentoringa programmas uzņēmējiem vidusposma seminārs, kura laikā pieredzes pārņēmēji prezentēja sešu mēnešu ilgās sadarbības rezultātus ar saviem mentoriem.
       2009/2. mentoringa programmā uzņēmējiem šobrīd darbojas 6 sadarbības pāri. 4 pāri dažādu iemeslu dēļ sadarbību ir pārtraukuši.
       Jaunie uzņēmēji sadarbībā ar saviem mentoriem pusgada laikā ir realizējuši izvirzītos mērķus un uzdevumus, analizējuši sava esošā biznesa iespējas sarežģītajā ekonomiskajā situācijā un ir pat izveidots viens jauns uzņēmums!

     Foto:     1    2    3   


       Rīga, 23.02.2010. - Pēc ASV vēstniecības uzaicinājuma bijusī ABC News producente, Emmy balvas saņēmēja Alelija Bandlesa piedalījās videokonferencē ar sievietēm un dzimtes studiju studentiem/ēm Latvijā, lai diskutētu par aktīvāku sieviešu dalību uzņēmējdarbībā. Arī biedrība LĪDERE saņēma laipnu ASV vēstniecības uzaicinājumu piedalīties diskusijā un dažas no biedrēm šo iespēju izmantoja.

       Alelija Bandlesa stāstīja par savas vec-vecmāmiņas pieredzi, kura pagājušā gadsimta sākumā no smaga, fiziska darba strādnieces kokvilnas plantācijās, veļas mazgātuvē un virtuvē tapa par vienu no veiksmīgākajām biznesa sievietēm ASV. Viņa kļuva par miljonāri, ražojot un pārdodot matu kopšanas līdzekļus. Viņa bija pirmā Afroamerikāņu izcelsmes amerikāniete, kas ar uzņēmējdarbību nopelnījusi miljonu dolāru. Šim veiksmes stāstam ir veltīta arī A. Bandlesas grāmata, kura ir iemantojusi popularitāti ASV.

       Diskusijā piedalījās arī ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

     Foto:     1    2    3    4   

BIEDRĪBAI LĪDERE – LAIMĪGAIS SKAITLIS “7”

       3. februārī aprit 7 gadi kopš biedrību Līdere nodibināja astoņas uzņēmīgas sievietes. Šobrīd biedrībā ir vairāk kā 40 uzņēmējas no visas Latvijas, kas pārstāv izdevējdarbību, tūrismu, konsultāciju biznesu, apdrošināšanu, ainavu arhitektūru, svešvalodu apguvi, būvniecību un citas darbības jomas, un biedrībā Līdere kā filiāle ir iekļāvies Rēzeknes uzņēmīgo sieviešu klubs Sentio.
       Kopš pirmajām biedrības pastāvēšanas dienām īstenota galvenā ideja: uzņēmīgus cilvēkus mudināt nodarboties ar uzņēmējdarbību. Tāpēc katru gadu tika veikts pētījums Sieviete uzņēmējdarbībā, īstenots projekts Dalīsimies pieredzē, organizētas vairākas konferences uzņēmējiem un izdots uzņēmējdarbības ceļvedis Līdere.
       Aprit 5 gadi, kopš Latvijā aizsāka darbību pirmā mentoringa programma uzņēmējiem. Šobrīd ir jau realizētas 10 mentoringa programmas, kurās ir piedalījušies 246 dalībnieki: 120 mentori un 126 pieredzes pārņēmēji (213 sievietes un 33 vīrieši). Darbojoties programmā, daudzi jaunie un topošie uzņēmēji ieguvuši jaunas idejas, sadarbības partnerus un sapratuši, cik svarīgi ir būt kopā.
       „Biedrība Līdere ir mentoringa kustības pamatlicēja Latvijā. Ik gadu tiek mērķtiecīgi, sistemātiski veidotas 2 mentoringa programmas: pavasarī un rudenī, tādējādi sniedzot atbalstu vismaz 20 jaunajiem uzņēmējiem. Kā liecina biedrības Līdere aptaujas dati, viens no būtiskajiem šķēršļiem, uzsākot savu biznesu, ir padoma un informācijas trūkums. Mūsu Latvijas tautsaimniecībai ir vajadzīga jaunā uzņēmēju paaudze un, lai tāda rastos, ir vajadzīgs atbalsts. Pateicoties mentoringa programmām, ir attīsti vairāk kā 55 esošie uzņēmumi un nodibināts 21 jauns uzņēmums. No piliena veidojas upes, no upēm – jūras, bet katrs padoms rada, attīsta jaunus uzņēmumus, tāds ir biedrības Līdere darbības mērķis,” uzsver biedrības Līdere valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna.
       To apliecina arī saņemto pieteikumu skaits – uz vienu vietu programmā ir četri pretendenti. Marta otrajā pusē Līdere uzsāks 11.programmu un jau saņem pieteikumus 12. programmai, kura darbību uzsāks rudenī.
       Līdere neapstājas pie sasniegtā un ir gatava darīt daudz vairāk mikro un mazo uzņēmēju atbalstam Latvijā. Pagājušajā gadā biedrība Līdere sadarbībā ar LDDK ir sagatavojusi priekšlikumus valdībai par mikro un mazo uzņēmumu uzsākšanas un attīstības veicināšanu. Priekšlikumi tika sagatavoti, balstoties uz veikto aptauju, kuras laikā atbildes sniedza vairāk kā 230 Latvijas mikro un mazo uzņēmumu vadītāji. Aptaujā saņemtās atbildes tika apkopotas priekšlikumos mikro un mazo uzņēmumu darbības uzsākšanai un attīstībai. Sagatavotie priekšlikumi tika iesniegti LR Ekonomikas ministrijai. Tas ir sniedzis savu artavu valsts mikro un mazo uzņēmumu atbalsta programmas izveidē.
       Līdere ir arī viena no organizācijām, kas pēc LDDK aicinājuma izveidoja un ir aktīvi iesaistījusies Mazo un vidējo uzņēmēju (MVU) sadarbības platformas aktivitātēs.     Foto:     1    2    3    4    5    6    7   


ĒNU DIENAS!


       Biedrība biznesa izglītībai skolās Junior Achievement – Latvija (JAL), sadarbībā ar SEB banku aicina Latvijas uzņēmumus piedāvāt savas vakances Ēnu dienai, kas notiks šī gada 17. februārī. To var veikt īpaši izveidotajā mājas lapā www.enudiena.lv. Šogad uzņēmumi un organizācijas var pieteikties līdz 10. februārim, bet skolēni – līdz 12. februārim.

       Apzinoties uzņēmēju nozīmi valsts attīstībā, JAL īpaši aicina uzņēmējus piedāvāt savas "ēnu" vakances, dodot iespēju jauniešiem iegūt zināšanas un prasmes uzņēmējdarbībā.

       Šis ir jau desmitais gads, kad Junior Achievement – Latvija rīko Ēnu dienu Latvijā – skolēnu, viņu vecāku, skolotāju un dažādu nozaru profesionāļu iemīļotu un gaidītu izglītojošu pasākumu, kura uzdevums ir iedvesmot skolēnus, lai viņi uzdrīkstas un grib vairāk sasniegt savā dzīvē.

       Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnos radošo potenciālu un uzņēmējspējas jau no pirmajiem skolas gadiem (caur Junior Achievement – Latvija izstrādātajām un adaptētajām programmām, no kurām viena ir Ēnu diena), bet viens no uzdevumiem - iedvesmot skolēnus, lai viņi uzdrīkstas un grib vairāk sasniegt savā dzīvē.

       JAL šogad īpaši aicina uzņēmumu un organizāciju vadītājus, nozaru ekspertus un valsts iestāžu vadītājus kļūt par ēnu devējiem, lai veicinātu Latvijas Tautsaimniecības pacēlumu un tuvā nākotnē veidotos profesionāli, atbildīgi, ilgtermiņā domājoši uzņēmumu, organzāciju un valsts iestāžu vadītāji, kam svarīga savas valsts labklājība. Jauniešiem jau skolas laikā nepieciešams izprast, ka panākumi nav iespējami bez nopietna darba un izglītības, un tieši saruna ar organzāciju vadītājiem veicinās šo izpratni.

       Ēnu diena jaunāko klašu skolēniem no 1. līdz 6. klasei notiks 15. – 19. februārim.

       Esiet laipni aicināti pieteikties Ēnu dienai īpaši izveidotajā mājas lapā www.enudiena.lv no š.g. 21. janvāra līdz 10. februārim.

       Papildu informācija: www.enudiena.lv, kā arī zvanot pa tālruni +371 27500366 JAL projektu vadītājai Lindai Kruglaužai vai sūtot jautājumus uz e-pasta adresi linda@jal.lv.     Foto - Ēnu dienas preses konference:     1    2    3    4    5    6    7   

2009/1. UN 2009/2. MENTORINGA PROGRAMMU UZŅĒMĒJIEM KOMPETENČU CELŠANAS SEMINĀRS


       28.01.2010. Rīgā notika 2009/1. un 2009/2. mentoringa programmu uzņēmējiem kompetenču celšanas seminārs "KĀ MAZAJAM BIZNESAM IZDZĪVOT KRĪZES APSTĀKĻOS". Semināru vadīja SIA Reaton līdzīpašniece Natālija Jakovļeva..


     Foto:     1    2    3   

PĀRSTRUKTURĒŠANA EIROPĀ: NACIONĀLAIS SEMINĀRS LATVIJĀ

       21.01.2010. - Lai veicinātu dalīšanos ar zināšanām par pārstrukturēšanos, Eiropas Komisija nesen ir uzsākusi jaunu iniciatīvu, lai izplatītu jau apgūto informāciju gan par pašreizējiem, gan novatoriskiem pasākumiem, kas tiek veikti ES dalībvalstīs, prognozējot un vadot pārstrukturēšanu gan nacionālā, gan reģionālā, gan vietējā līmenī, kā arī dažādos ekonomikas sektoros..
       Šie jautājumi tiks apspriesti 27 nacionālos semināros, kuri notiks visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.
       SDO Starptautiskais Apmācību centrs, kas atrodas Turīnā, Itālijā, īsteno šo iniciatīvu un biedrība LĪDERE ir saņēmusi uzaicinājumu piedalīties nacionālajā seminārā Latvijā.
SĀKUSIES PIETIEKUMU IZSKATĪŠANA 11. (2010/1.) MENTORINGA PROGRAMMAI


       Visu janvāri notiek pieredzes pārņēmēju intervijas jaunajai, 2010/1.mentoringa programmai uzņēmējiem – saņemti 27 jauni pieredzes pārņēmēju pieteikumi un atkārtoti izskatīti 15 pieredzes pārņēmēju pieteikumi no iepriekšējām programmām, kopā 42 pieteikumi.
       2010/1. MPU darbu sāks 2010.gada martā, savukārt jau tagad ir iespējams pieteikties 12. (2010/2.) MPU, kura darbu sāks 2010.gada augustā. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 28.05.2010. Uz intervijām pretendentus aicināsim 2010.gada jūnijā.
       Detalizēta informācija - mājas lapas sadaļā "Mentorings".

"LĪDERE" BIEDRU UN BIEDRĪBAS "GAUJAS PARTNERĪBA" TIKŠANĀS ĀDAŽOS

       06.01.2010. - pēc biedrības Valdes priekšsēdētājas Mārītes Šperbergas un biedres Ingas Skrauces iniciatīvas notika "LĪDERE“ biedru tikšanās ar biedrības "GAUJAS PARTNERĪBA" pārstāvjiem Ādažos.
       Tā bija pirmā abu biedrību iepazīšanās un diskusijas laikā tika meklēti iespējamās turpmākās sadarbības pieturpunkti; daudz stāstījām par "LĪDERE" organizētajām mentoringa programmām un par iespēju jaunajiem uzņēmējiem Ādažos arī tajās piedalīties.
       Kā norādīja tikšanās dalībnieki, tas varētu būt labs sākums uzņēmējdarbības aktivizēšanai Ādažu novadā, un viena no svarīgākajām tikšanās atziņām - vajag apvienoties un atbalstīt vienam otru, darboties komandā - tam ir nākotne!


     Foto:     1    2    3    4    5    6    7   
 

lidere.lv © 2003. Visas autortiesības rezervētas.
Graudu iela 68, Rīga, LV-1058
Tālr.: (+371) 67606110; Fakss: (+371) 67606119