Par mums
Kas mēs esam
Mūsu mērķis
 
Ceļvedis Līdere
Mentorings
Pasākumu arhīvs
Pētījumi
Sadarbība
Kā mums pievienoties
Saites
Kontakti un rekvizīti


         

       27.11.2009. - biedrības “LĪDERE” valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna piedalījās “Latvijas Lauku sieviešu apvienības” 9.konferencē "IEDEDZ GAISMU".
2009/1. UN 2009/2. MENTORINGA PROGRAMMU UZŅĒMĒJIEM KOMPETENČU CELŠANAS SEMINĀRS


       27.11.2009. Rīgā notika 2009/1. un 2009/2. mentoringa programmu uzņēmējiem kompetenču celšanas seminārs "Biznesa plāns un uzņēmuma finanšu plūsma.". Semināru vadīja SIA Kontu Birža izpilddirektore un vadošā grāmatvede Lilita Bērziņa.

     Foto:     1    2    3    4   
"LAUZIET DZIMUMU STEREOTIPUS, DODIET TALANTAM IESPĒJU!" - NOSLĒGUMA SEMINĀRS

       23.11.2009. - notika iniciatīvas “Lauziet stereotipus, dodiet talantam iespēju!” noslēguma seminārs Briselē.
       Latviju šajā seminārā pārstāvēja – biedrības „Līdere” valdes locekle un šī projekta nacionālā koordinatore Inese Bērs, biedrības „Līdere” biedre, uzņēmēja Jana Zubricka un nacionālā eksperte projekta ietvaros Anita Sāne.Konkursa "Gada sieviete Rēzeknē 2009" fināls

       Neatkarīgas Latvijas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā biedrība "Uzņēmīgo sieviešu klubs "SENTIO"" izsludināja konkursu "Gada sieviete Rēzeknē 2009".
       Konkursa mērķis -iepazīstināt Rēzeknes iedzīvotājus ar pilsētā dzīvojošām daiļā dzimuma pārstāvēm, kurām ir aktīva dzīves pozīcija un kuras pēdējā gada laikā veikušas kaut ko sabiedriski nozīmīgu. Nominācijas sauklis ir - ja zini kādu sievieti, kura citu cilvēku, ģimenes, sabiedrības un pilsētas labā darījusi vairāk nekā kāds to drīkstētu prasīt, tad neklusē.
       Konkursam varēja pieteikt sievietes, kuras ir kļuvušas par uzņēmējām, nesavtīgi organizējušas labdarības vai kultūras pasākumus, kopj un uztur dzimtas tradīcijas, lai ģimenē valdītu savstarpēja cieņa, mīlestība un sirsnība, veikušas ieguldījumu jaunās paaudzes izglītošanā un audzināšanā.
       Kopumā Rēzeknes pilsētas iedzīvotāji iesūtīja piecas anketas un veltīja siltus vārdus brīnišķīgām Rēzeknes sievietēm, kas ar savu darbu, attieksmi pret līdzcilvēku ir spējušas aizkustināt, rādot piemēru un drosmīgu „savas” dzīves pozīciju.
       Laureātēm tika pasniegtas īpašas balvas.

Detalizēta informācija par pasākuma norisi un nominācijām

     Foto:     1    2   
Tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti

       13.11.2009. - Lai pārrunātu sadarbības iespējas dažādos jautājumos, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete bija uzaicinājusi "Līdere" biedres un Iecavas sieviešu kluba "Liepas" pārstāves uz tikšanos Eiropas Parlamenta informācijas birojā.
       Tikšanās sākumā Kalnietes k-dze iepazīstināja klātesošās uzņēmējas ar Eiropas Parlamenta darbu. Pēc tam uzņēmējas tika aicinātas izteikties par sev aktuāliem jautājumiem.
       Tikšanās noritēja ar devīzi "Atbalstīt vienai otru", jo sievietēm gan biznesā, gan politikā ir jāpierāda sevi daudz vairāk, lai sievieti uztvertu kā līdzvērtīgu partneri. Tāpat arī izdevās saglabāt pozitīvu gaisotni visu tikšanās laiku un dzirdēt apliecinājumus, ka bizness ir apņēmības pilns izdzīvot sarežģītajos apstākļos Latvijā.
       Dažas no tikšanās dalībniecēm saņēma Kalnietes k-dzes uzaicinājumu iesaistīties politikā, un kā atzina tikšanās dalībnieces "uzņēmīgu sieviešu sabiedrībā nešaubīgi var saņemt lielu uzmundrinājuma devu".

     Foto:     1    2    3    4    5   

       
Notika trešais Latvijas Forums – Mikrobiznesa un pašnodarbinātības ideju darbnīca

       Trešdien, 28.oktobrī, notika jau trešais Valsts prezidenta Valda Zatlera un Stratēģiskās analīzes komisijas rīkotais Latvijas Forums - Mikrobiznesa un pašnodarbinātības ideju darbnīca.

       Turpinot aizsākto sabiedrības pārmaiņu un pašorganizācijas kustību, četrās Latvijas pilsētās – Cēsīs, Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā – tika organizētas nodarbinātības darbnīcas, lai palīdzētu cilvēkiem ar viņu pašreizējo pieredzes un zināšanu bāzi izstrādāt plānu, kā viņi varētu uzsākt uzņēmējdarbību. Katrā no Latvijas Foruma darbnīcām uzņēmējdarbības mentori un eksperti ieteica cilvēkiem soļus, kā atrast vai realizēt viņu biznesa ideju un sākt uzņēmējdarbību, tādējādi parādot iespējamo ceļu no bezdarba līdz savam biznesam.
       Darbnīcas otrajā daļā, balstoties uz labas prakses piemēriem no citām valstīm, atklātā diskusijā kopā ar ekspertiem darbnīcas dalībnieki tika rosināti izstrādāt konkrētas idejas, kas Latvijas, novada vai reģiona apstākļos vislabāk noderētu mikrouzņēmējdarbības veicināšanai. Darbnīcas ir kā tests un apliecinājums, ka Latvijā var sekmīgi kļūt par pašnodarbināto vai mikrouzņēmēju.
       Forumā piedalījās potenciālie uzņēmēji, kas vēlas uzsākt uzņēmējdarbību, tāpat arī eksperti un jau praktizējoši uzņēmēji, kas var sniegt padomu biznesa uzsākšanai un attīstībai, kā arī iedzīvotāji, kuri vēlas kopā radīt un rast idejas mikrouzņēmējdarbības un pašnodarbinātības attīstībai.
       Latvijas Foruma darbnīcās piedalījās arī Valsts prezidents, kurš devās uz Jēkabpili, kā arī Stratēģiskās analīzes komisijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji, uzņēmējdarbības praktiķi un eksperti.
       Vairāk informācijas par Latvijas Forums nodarbinātības darbnīcu norisi – Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas ideju portālā www.saki.lv
Piedalies konkursā un kļūsti par veiksmīgu uzņēmēju!

       Pēdējā laika gan no valsts institūciju, gan uzņēmēju organizāciju pārstāvjiem bieži dzirdēts aicinājums tiem, kas zaudējuši darbu, meklēt iespēju kļūt par darba devējiem pašiem sev. Tiesa gan, ne vienmēr to ir tik vienkārši īstenot – sava uzņēmuma veidošana prasa zināšanas gan lietvedībā un grāmatvedībā, gan produktu attīstībā un mārketingā, tāpat arī finansējuma piesaistē un biznesa plāna izstrādē.
       Uzņēmējdarbības mentoringa programmas vadītāja Aiva Vīksna saka: „Tieši informācijas un pieredzes trūkums parasti kļūst par šķērsli tam, lai mēs īstenotu savus sapņus un ieceres un no vaļasprieka tās pārvērstu pelnošā nodarbē. Šajā projektā, cerams, vismaz daži sapņi patiesi īstenosies.”
       Lai iedrošinātu Latvijas iedzīvotājus veidot jaunus uzņēmumus un nebaidīties īstenot savas ieceres, portāls Nekrize.lv un LNT raidījums „Tautas balss” uzsāk kampaņu „No bezdarbnieka par uzņēmēju”, aicinot ikvienu bez darba palikušo iesūtīt savu biznesa ideju un labāko ideju autoriem piedāvājot bezmaksas palīdzību to īstenošanai.
       Interesenti no šodienas līdz pat 5. novembrim var pieteikties ideju konkursam, aizpildot pieteikuma anketu portālā Nekrize.lv.
       Iesūtītos pieteikumus novembra sākumā izvērtēs žūrija, kurā piedalīsies DnB NORD Bankas Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Raimo Smukais, Nekrize.lv projekta vadītāja Ieva Kustova, LNT pārstāvji Elīna Doļģe un Ēriks Ābele, biedrības „Līdere” vadītāja Aiva Vīksna, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Baiba Paševica un biedrības „Nāc un dari” vadītāja Liene Valdmane.
       Žūrija izvēlēsies trīs interesantākās, oriģinālākās, konkurētspējīgākās un reāli īstenojamās biznesa idejas, kuru autoriem līdz decembra vidum tiks sniegta bezmaksas ekspertu konsultācijas uzņēmuma reģistrācijas, finansējuma piesaistes, biznesa plāna izstrādes, mārketinga un produktu attīstības un citos būtiskos jautājumos.
       Visu trīs topošo uzņēmēju gaitas arī tiks regulāri atspoguļotas LNT raidījumā „Tautas balss” un portālā Nekrize.lv.
Ceturtais Eiropas Attīstības dienu forums Stokholmā 2009.gada oktobrī

       Pēc Ārlietu ministrijas ieteikuma Eiropas Komisija uzaicināja biedrību „Līdere” piedalīties Eiropas Attīstības dienās 2009, kas notika Stokholmā no 2009.gada 22.-24.oktobrim.
       Eiropas Attīstības dienas ir ikgadējs pasākums, kuru kopīgi rīko Eiropas Komisija un ES prezidējošā valsts. Eiropas Attīstības dienas apmeklē aptuveni 4000 cilvēku un 1500 dažādu organizāciju no visām pasaules valstīm, kas darbojas attīstības sadarbības politikas jomā.
       Dienu ietvaros notiek dažādas darba grupas, plenārsesijas un diskusijas, kā arī visu Eiropas valstu donoru un nevalstisko organizāciju stendos ir iespēja iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem un projektiem šajā jomā.
       Runātāju un dalībnieku vidū bija Eiropas Komisijas Prezidents Barozo k-gs, viņas majestāte Zviedrijas Princese Viktorija, mecenāts Sorosa k-gs, dažādu valstu prezidenti, Nobela prēmijas laureāti, zinātnieki un citi sabiedrības pārstāvji. Biedrību “Līdere” pārstāvēja Valdes locekle Inese Bērs.

       Vairāk informācijas par Eiropas Attīstības dienām 2009   http://www.eudevdays.eu/

     Foto:   Biedrības „Līdere” valdes locekle Inese Bērs un Ārlietu ministrijas pārstāve Linda Tomase pie Baltijas valstu kopīgā stenda     1   

LDDK un LĪDERE pārstāvji tiekas ar ZONTU delegāciju no Berlīnes

     16.10.2009. LDDK un biedrības LĪDERE pārstāves tikās ar Zonta-club Berlin Mitte (Vācija) 12 dalībnieču delegāciju. Tikšanās mērķis – pieredzes apmaiņa starp abu valstu pārstāvētajām organizācijām, un tika ielikti pamati turpmākai sadarbībai.
     LĪDERI pārstāvēja Aiva Vīksna, Inese Bērs un Ivonna Ķezbere; tikšanās gaitā ar ZONTA kluba pārstāvēm viņas saņēmušas uzaicinājumu paviesoties Berlīnē, kā arī ZONTAS no Vācijas varētu atbalstīt LĪDERE ideju realizāciju par pārrobežu mentoringu.
     LĪDERE paliek uzticīga savām tradīcijām, turpinot attīstīt savus jau esošos kontaktus un meklējot jaunas sadarbības iespējas starptautiskajā līmenī, tāpēc LĪDERE priecājas par šo iespēju iegūt jaunus kontaktus Vācijā, kas pavērs jaunas sadarbības iespējas nākotnē.

     Foto:     1    2    3    4    5   

LDDK un divdesmit mazos un vidējos uzņēmumus (MVU) pārstāvošas organizācijas paraksta Sadarbības memorandu MVU atbalstam

       15.10.2009. - 14.oktobrī pēc LDDK aicinājuma 23 mazos un vidējos, kā arī mikrouzņēmumus pārstāvošās biedrības un darba devēju organizācijas no visas Latvijas vienojās par kopīgas rīcības nepieciešamību MVU aizsardzībai, atbalstam un finanšu resursu pieejamības jautājumu risināšanai. Organizācijas vienojās par MVU sadarbības platformas izveidi un parakstīja Sadarbības memorandu, kas noteiks tālāko rīcību MVU atbalsta politikas iedzīvināšanā, sadarbojoties ar valsts atbildīgajām institūcijām, pašvaldībām un privāto sektoru.
       LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle: „Man ir ļoti liels gandarījums, ka MVU apvienojošās uzņēmēju organizācijas spēja vienoties par kopīgiem, ļoti konkrētiem mērķiem, soļiem šo mērķu sasniegšanai un pastāvīgam darbam neatkarīgi no politiķu un ierēdņu veidotām padomēm un darba grupām, solījumiem, kas ātri izbalē varas saulītē un pazūd papīru krāvumos. Mēs aicinām memorandam pievienoties ikvienu MVU pārstāvošo organizāciju, kura vēlas līdzdarboties uzņēmējdarbības vides sakārtošanā. Šis memorands LDDK dod iespēju sazināties ar citām MVU attīstībā ieinteresētām organizācijām, kāpināt kompetenci un sniegt priekšlikumus normatīvo aktu izmaiņām, kā arī atbalsta programmu izstrādei MVU atbalstam sarunās ar lēmumu pieņēmējiem.”
       LDDK viceprezidente, biedrības „Līdere” vadītāja Aiva Vīksna: „Memoranda parakstīšana ir kā uzartā laukā iekaisīta sēkla. Darba būs daudz, tas būs smags un neatlaidīgs, par to mums nemaksās, bet kādreiz mēs gūsim ražu. Mēs, biedrība „Līdere” ikdienā strādājot ar mentoringa programmām, reāli zinām, kas ir vajadzīgs mikrobiznesiem. Latvijā mikro un mazais bizness veido 98% uzņēmējdarbības, tas ir mūsu sabiedrības mugurkauls. Tāpēc memorands ir kā lietussargs, zem kura organizācijas apvienosies, lai darītu reālo darbu.”
       Mārcis Dzelme, LDDK tautsaimniecības un finanšu eksperts: „Šobrīd LDDK biežāk uzdotie jautājumi ir divi – kā uzsākt uzņēmējdarbību un kā piesaistīt finansējumu. Tāpēc LDDK ar sadarbības memoranda dalībniekiem attīsta ideju veidot MVU atbalsta fondu, izmantojot konfederācijas biedru un privāto investoru resursus, kā arī piesaistot bankas kā sadarbības partnerus.”
       Edgars Zeberliņš, SIA "Financias" valdes loceklis, kā arī viens no memoranda parakstītājiem: „Man kā mazajam uzņēmējam ikdienā saskaroties ar dažādām problēmām, ir skaidri redzams, ka MVU ir jābūt valsts prioritātei un ekonomikas pamatam. Latvijā nav daudz resursu, bet ir cilvēkresursi – ir jādod iespēja viņiem strādāt un tad arī Latvijas ekonomika attīstīsies. Šobrīd ir trīs galvenie MVU attīstības jautājumu bloki, kas jārisina – nodokļi un administratīvas slogs, finansējuma pieejamības jautājums, jo komercbankās MVU saņemt atbalstu ir gandrīz neiespējami. Trešais – dažādas valsts atbalsta programmas – daudz lielāks uzsvars jāliek uz mikro un mazo uzņēmumu atbalstu. MVU platformas darbību redzu šādi – tiek definēti detalizēti mērķi un tiek strādāts, lai šos mērķus sasniegtu.”
       Starp MVU platformas pirmajiem identificētajiem soļiem ir iesaistījušos organizāciju kopīgs darbs pie topošo normatīvo aktu analīzes, izmantojot LDDK vietnes lobijs.lv resursus, nodokļu izmaiņu izvērtēšana 2010.gada valsts budžetā un finanšu pieejamības veicināšana, tai skaitā atbalsta programmu pilnveide un attīstīšana.
       Ar MVU sadarbības memoranda ideju ir iepazīstināti gan Ministru prezidenta birojs, gan Valsts Prezidenta kanceleja, kas ir izrādījuši gatavību sniegt savu atbalstu memorandā pausto ieceru īstenošanai.
       Ar memoranda tekstu iepazīties un tam pievienoties, to parakstot, var LDDK telpās Rīgā, Vīlandes ielā 12-1, tālr.: 67225162.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8    9   
Tiks rīkots Uzņēmēju Iespēju forums

       Uzsverot, ka Latvijā ir perspektīvi biznesa projekti un tiem ir iespējams atrast finansējumu, biedrība CONNECT Latvija 7. decembrī organizē Uzņēmēju iespēju forumu. Tā būs iespēja uzņēmējiem, kas meklē finansējumu vai partnerus, bez maksas vienlaicīgi uzrunāt Latvijā aktīvos investorus, savukārt investoriem – vienuviet redzēt perspektīvākos Latvijas projektus. Uzņēmēju pieteikšanās Forumam līdz 9. novembrim.

       „Šobrīd ir labs laiks privātā un neformālā kapitāla un zināšanu piesaistei un jaunu kontaktu veidošanai, lai attīstītu jaunus biznesa projektus ar tādu potenciālu, kas sniedzas pāri Latvijas robežām, tāpēc aicinu uzņēmējus no visas Latvijas būt aktīviem un izmantot šo iespēju! Esmu pārliecināts, ka Forums var dot atdevi gan uzņēmējiem, gan investoriem jaunu attiecību, potenciālu biznesa projektu, informācijas apmaiņas, pieredzes iegūšanas un citos neformālos veidos”, pauž Foruma darba grupas koordinators Elmārs Baltiņš.
       Dalībai Forumā bez maksas var pieteikties uzņēmumi, kas plāno piesaistīt riska investīcijas biznesa izaugsmei vai meklē partnerus. Lai pieteiktos, uzņēmējiem jāaizpilda īsa pieteikuma forma tā, lai būtu iespējams novērtēt biznesa plānu un tā potenciālu. Nav jāizpauž komerciāla, konfidenciāla vai tehniska informācija, kas vēl nav aizsargāta ar patentu.
       Uzņēmēju Iespēju forumu atbalsta Telia Sonera Institute at SSE Riga, Swedbank, Latvijas Universitātes Inovāciju centrs, Rīgas Ekonomikas augstskola, Tria Robit, Inovatīvo risinājumu institūts, biedrība LĪDERE, Capitalia, Dienas bizness, Ideju fabrika, Latvijas Privāto investoru asociācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Lietišķās informācijas dienests, Pardodbiznesu.lv, Rīgas Ekonomikas augstskolas Mentoru klubs, u.c.Detalizēta informācija par forumu
Sākusies pieteikšanās inovatīvo biznesa plānu konkursam “Ideju kauss 2009”.

       Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), sadarbībā ar rīkotājpartneri Junior Achievement-Latvija, (JAL), 7. oktobrī atklāja jau trešo inovatīvo biznesa plānu konkursu "Ideju kauss 2009". Līdz 25. oktobrim ikvienam, kurš jau ir sasniedzis 18 gadu vecumu, ir iespēja pieteikties konkursā, lai cīnītos par naudas balvām savas uzņēmējdarbības uzsākšanai.

       Konkurss „Ideju kauss” dod iespēju jebkuram pilngadīgam Latvijas iedzīvotājam realizēt savu biznesa ideju un iegūt biznesa uzsākšanai nepieciešamās zināšanas, kontaktus un finansējumu. Tāpēc līdz 25.oktobrim sava ideja brīvā formātā ir jāreģistrē www.idejukauss.lv mājas lapā, on-line režīmā.
       Otrajā kārtā iekļuvušo darbu autoriem novembrī būs iespēja saņemt mentoringa pakalpojumus, kā arī piedalīties semināros par biznesa plānu rakstīšanu, finanšu analīzi un plānošanu, kā arī mārketingu. Apbalvošanas ceremonija norisināsies 22. decembrī, kad tiks paziņoti uzvarētāji, kuri saņems naudas balvas, kopsummā 9000 latu no konkursa partneriem. Pirmā vieta saņems 5000 latu, 2. vieta - 3000 latu, 3.vieta – 1000 latu, kurus varēs izmantot uzņēmējdarbības uzsākšanai. Tāpat 4.-7. vietas ieguvēji saņems vērtīgas simpātiju un specbalvas no konkursa atbalstītājiem – Airbaltic, Red Bull, draugiem.lv, Skrivanek, Lietišķā dienas, kā arī citiem. Konkursam ir izveidots arī twitter konts, www.twitter.com/idejukauss, kurā var sekot līdzi aktualitātēm.
       Konkursu “Ideju kauss 2009” rīko VA „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra”. Konkursa rīkotājpartneris Junior Achievement - Latvija. Konkursa stratēģiskais partneris – Biznesa augstskola Turība. “Ideju kausu 2009” atbalsta – Latvijas Darba devēju konfederācija, Nodarbinātības Valsts aģentūra, Lietišķās informācijas dienests, biedrība “Līdere”, JCI Latvia, biedrība Connect Latvija, Capitalia, biedrība “ZINIS”, JIC biznesa inkubators, draugiem.lv; Airbaltic Latvija, Red Bull, Skrivanek. Informatīvie atbalstītāji – Lietišķā Diena, radio SWH, LNT, Latvijas Studentu apvienība.
EK rīkotā konference "No Eiropas hartas mazajiem uzņēmumiem uz Eiropas Mazās uzņēmējdarbības aktu."

       No 05.10.2009. līdz 06.10.2009. Stokholmā, Zviedrijā norisinājās konference "No Eiropas hartas mazajiem uzņēmumiem uz Eiropas Mazās uzņēmējdarbības aktu" ar devīzi "Vispirms domāt par mazākajiem".

       Pasākumā piedalījās vairāk kā 200 dalībnieku no Eiropas Savienības dalībvalstīm un citām valstīm un apspriesto jautājumu loks skāra gan labās prakses piemēru izpēti un ieteikumus ieviešanai citās valstīs, gan arī Eiropas ekonomikas atveseļošanās plānu, gan Eiropas Mazās uzņēmējdarbības akta ieviešanu dalībvalstīs un tā ietekmi uz MVU sektoru.
       Vienā no konferences darba grupām "Radošuma veicināšana uzņēmējdarbībā" kā labās prakses piemērs tika prezentēts LIAA organizētais "IDEJU KAUSS"
       Biedrību "LĪDERE" konferencē kā dalībnieki pārstāvēja Valdes pārstāve Zane Ozola un projektu vadītāja Zanda Raciborska.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8    9   
Jauno uzņēmēju diena Cēsīs.

       02.10.2009. - Biznesa inkubators "MAGNUS" Cēsīs organizēja Jauno uzņēmēju dienu.

       Šajā pasākumā piedalījās biedrības "LĪDERE" Valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna un lasīja lekcijas par tēmām "Mentorings uzņēmējdarbībā" un "Biznesa eņģeļu loma uzņēmējdarbības attīstībā".
       Kā minēja Aiva, pasākumā ir piedalījušies apmēram 30 jaunie uzņēmēji un tas noritējis ļoti jaukā gaisotnē, turklāt tā ir vēl viena iespēja popularizēt mentoringa ideju arī reģionos.
"LAUZIET DZIMUMU STEREOTIPUS, DODIET TALANTAM IESPĒJU!"

       Eiropas Komisija ir uzsākusi iniciatīvas* realizāciju, lai palīdzētu privātā sektora uzņēmumiem un it īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) labāk izprast ieguvumus, kurus nodrošina dzimumu stereotipu pārvarēšana darba vidē, tādējādi veicinot viņu konkurētspēju
       Dzimumu stereotipi nozīmīgi ietekmē darba tirgu un biznesa sektoru. Lai arī uzņēmumi nevar atļauties izšķērdēt talantus, stereotipi, kuri ir saistīti ar uzskatiem, par to, kas ir vairāk atbilstošs vīriešiem vai sievietēm, bieži darbojas kā barjeras.
       Piemēram, daudzi nezina, ka gandrīz 60 % no visiem augstskolu beidzējiem un apmēram 80 % no biznesa administrācijas studentiem Eiropā ir sievietes; sievietes ir atbildīgas par vairāk nekā 70 % lēmumiem par pirkšanu; darbības, kuras veicina dzimumu līdztiesību, atstāj pozitīvu iespaidu uz darbinieku motivāciju, radošumu un produktivitāti; kompānijas, kurās ir novērojami labi rezultāti sieviešu virzīšanā augstos amatos, ir starp 18 % līdz 69 % rentablākas kā vidējās Fortune 500 kompānijas tajā pašā nozarē.
       Konkrēti Latvijā sieviešu īpatsvars ir lielāks visos augtākās izglītības ieguves līmeņos. Saskaņā ar 2008. gada Eurostat datiem, apmēram 34 % uzņēmēju ir sievietes un 40,6 % biznesa vadības amatus ieņem sievietes.
       Lai arī iepriekš minētie dati šķiet visnotaļ pieņemami, vienmēr ir iespējams sasniegt vēl labākus rezultātus. Turklāt pašreizējā ekonomiskā un sociālā situācija izvirza mums jaunus izaicinājumus – piemēram, vairāk vīriešu, nekā sieviešu ir bez darba Latvijā.
       Lai pievērstu uzmanību iepriekšminētajiem jautājumiem, iniciatīvas ietvaros notiks semināri par šo tematiku 27 ES valstīs + Īslandē un Norvēģijā. Šo semināru mērķauditorija ir: tirdzniecības palātas; biznesa un profesionāļu asociācijas; profesionālās izglītības iestādes; uzņēmēji un uzņēmējas; MVU vadītāji; personālvadības speciālisti un visi pārējie interesenti, kuri strādā, lai veicinātu MVU konkurētspēju.

       Iniciatīvas ietvaros ir izveidots un visiem interesentiem būs pieejams mācību izdevums, lai labāk un pilnīgāk izmantotu katras personas talantus un prasmes uzņēmuma labā.


       Nacionālie semināri Latvijā notika 2009. gada 18. septembrī Rīgā, 2009. gada 2. oktobrī Iecavā un 2009. gada 16. oktobrī Rēzeknē.


       Kā piedalīties:

       Piedalīšanās semināros ir bezmaksas. Tomēr dalībnieku skaits ir ierobežots un dalība seminārā tiks noteikta, ņemot vērā uzņēmuma un potenciālo dalībnieku profilu.

       Lai pieteiktos, lūdzu, reģistrējieties: http://app-gender.itcilo.org/

       Kontakti detalizētākai informācijai:
Biedrība "LĪDERE"
lidere@lid.lv
Tālrunis: 67606110

       vai arī apmeklējiet projekta interneta vietni: http://www.businessandgender.eu/

       * Šīs iniciatīvas aktivitātes uzrauga Eiropas komisija, Nodarbinātības, Sociālo lietu un Vienlīdzīgu iespēju ģenerāldirektorāts un tā tiek realizēta projekta „Izpratnes veicināšana uzņēmumos par dzimumu stereotipu pārvarēšanu”, kuru īsteno Starptautiskās drošības organizācijas Starptautiskais apmācību centrs sadarbībā ar Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociāciju (EUROCHAMBRES).

     Foto - seminārs Rīgā:     1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18   

     Foto - seminārs Iecavā:     1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19   

     Foto - seminārs Rēzeknē:     1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16   

       

VIDUSPOSMA SEMINĀRS 2009/1. MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM


       17.09.2009. Rīgā notika 2009/1. mentoringa programmas uzņēmējiem vidusposma seminārs, kura laikā pieredzes pārņēmēji prezentēja sešu mēnešu ilgās sadarbības rezultātus ar saviem mentoriem.
       2009/1. mentoringa programmā uzņēmējiem šobrīd darbojas 9 sadarbības pāri. Jaunie uzņēmēji sadarbībā ar saviem mentoriem pusgada laikā ir realizējuši izvirzītos mērķus un uzdevumus, analizējuši sava esošā biznesa iespējas sarežģītajā ekonomiskajā situācijā.
       Ir patiess prieks par jaunajiem uzņēmējiem, kas arī tagad spēj izveidot uzņēmumus; turpināt veiksmīgi darboties un cerīgi lūkoties nākotnē, kur vēl priekšā sadarbība sešu mēnešu garumā.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13   

UZSĀKTA 10. (2009/2.) MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM !


       04.09.2009. tika uzsākta 2009/2. mentoringa programma uzņēmējiem. Šīs mentoringa programmas realizāciju informatīvi atbalsta laikraksts “Dienas bizness”. Programmā līdz 2010. gada augustam darbosies 10 sadarbības pāri. Jaunajā programmā sadarbību uzsāka 11 pieredzējuši uzņēmēji un 11 pieredzes pārņēmēji. Sešiem pieredzes pārņēmējiem jau ir nodibināts uzņēmums un viņi vēlas attīstīt to darbību, pieci - plāno izveidot savus uzņēmumus programmas laikā.

     Foto:     1    2    3    4    5    6   

JUNIOR ACHIEVEMENT - LATVIJA UZSĀK “SKOLU KRUSTVECĀKU” KAMPAŅU


       Jaunā mācību gada sākumā biznesa izglītības biedrība Junior Achievement-Latvija (JAL) uzsāk skolu atbalsta programmu “Skolu Krustvecāki”, kuras laikā aicina ikvienu sabiedrības locekli, īpaši vecākus, uzņēmējus, pašvaldības, atbalstīt skolu, savācot tai 150 latus dalībai ekonomiskās izglītības programmās. Kampaņas laikā, no 1.septembra līdz 1.decembrim, ikviens ziedot gribētājs JAL vortālā www.pirmaismiljons.lv varēs uzzināt piesaistīto naudas līdzekļu daudzumu katrai no kampaņā iesaistītajām skolām.

       Ziedotie līdzekļi tiks izlietoti skolēnu izglītošanā uzņēmējdarbības jomā. Katrs ziedotājs varēs izvēlēties, kuru skolu atbalstīt, tādējādi dodot iespēju šīs skolas skolēniem iegūt zināšanas uzņēmējdarbībā, piedaloties JAL programmās – Skolēnu mācību firmas, Ēnu diena, reklāmas projektā “Tava Reklāma”, kā arī piedalīties citās JAL programmās. JAL savā vortālā atspoguļos “Skolu Krustvecāku” sniegto atbalstu skolām un labās prakses - sadarbības piemērus.

       Kampaņas noslēgumā decembrī plānots vērienīgs Skolēnu mācību firmu festivāls, kurā „Skolu Krustvecāki” varēs vērtēt jauniešu biznesa idejas, kas tapušas, pateicoties viņu atbalstam, jo kā pierādījusi līdzšinējā pieredze, skolēni, kuri veido savas Skolēnu mācību firmas, daudz veiksmīgāk spēj uzsākt savu uzņēmējdarbību pēc skolas absolvēšanas.

       Kampaņas mērķis ir motivēt katru Latvijas iedzīvotāju atbalstīt biznesa izglītību skolās, dodot iespēju skolēniem no visiem Latvijas reģioniem apgūt praktiskās biznesa izglītības programmas, apmeklēt uzņēmumus un praktiskos seminārus par uzņēmējdarbību, dibināt skolēnu mācību firmas un realizēt savas biznesa idejas jau skolas laikā.

       JAL aicina vecākus atbalstīt savu bērnu dalību JAL programmās. Ieguvumi no dalības programmā ir gan vecākiem – jauno uzņēmēju pienesums ekonomikas attīstībā, gan pašiem jauniešiem – stabilitāte, brīvība, ienākumi nākotnē.

       Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas Krustvecāks, uzņēmējs Atis Švinka: „Programma „Skolu Krustvecāki" dod iespēju skolai izmantot JAL programmas pilnā apmērā, iesaistot gan skolas vadību, gan ekonomikas skolotājus, gan jauniešus. Man tas dod garantiju, ka skola ir ieinteresēta ekonomikas mācību programmu pielietošanā skolā. Man rūp Latvijas nākotne, tāpēc es uzskatu, ka atbalstot JAL programmas, ir iespējams izaudzināt sociāli atbildīgu jauniešu paaudzi, kuri nākotnē būs labklājības pamats!”

       JAL izpilddirektore Jana Jakovļeva: „JAL mācību programmas balstās uz praktisku, aktīvu darbību, kas veicina skolēnu uzņēmību, uzņēmējspējas un radošo, inovatīvo domāšanu, kā arī piedāvā skolēniem iespēju „soli pa solim” no 1. līdz 12.klasei iegūt pamata zināšanas par ekonomikas pamatjautājumiem un uzkrāt praktisku pieredzi uzņēmējdarbībā, lai jau studiju laikā vai pēc studijām jaunieši ir spējīgi nodibināt savus uzņēmumus, nākotnē veidot jaunas darba vietas un kļūt konkurētspējīgiem starptautiskā tirgū, veicinot Latvijas tautsaimniecību un sabiedrības labklājību.”

       Kampaņas ietvaros JAL sadarbības partneri, JAL skolēni un absolventi video uzrunu veidā, dalīsies pieredzē, saistībā ar praktisko biznesa izglītību un viņu aktivitātēm. Video būs redzami gan JAL vortālā, gan citās interneta vietnēs.

       Sīkāka informācija par kampaņu un JAL piedāvātajām programmām un skolēnu iespējām www.pirmaismiljons.lv.

       Kampaņu atbalsta: SEB banka, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pašvaldību savienība, Lietišķās informācijas dienests, Leta, European Hit Radio, inbox.lv, apollo.lv, 1188.lv, one.lv, Izglītības satura un eksaminācijas centrs, DEAC, Dienas Bizness, boot.lv, m79.lv, sekoman.lv, Biznesa augstskola Turība un citi JAL partneri.
MŪSDIENU LATVIEŠU BIZNESA ROMĀNA AUTORE IR ARĪ "LĪDERE"

       31.07.2009. “Līderes” bija aicinātas uz tikšanos ar Mārīti Šperbergu, kuras grāmatu Paslēpies biznesā ir laidusi klajā izdevniecība “Lietišķās informācijas dienests”.
       Tā bija vēl viena iespēja visām “Līderēm” pabūt kopā, sumināt autori, iegūt jauno biznesa romānu savā īpašumā un saņemt autogrāfu.
       Svarīgākais, ko atzina autore, ka šis darbs nebūtu tapis, ja viņai nebūtu liela “Līderu” un citu mazo un vidējo uzņēmēju uzticības kredīta, pateicās tiem, kuri ir dalījušies savos stāstos ar viņu un izteica cerību, ka tā tas būs arī turpmāk.
       Savukārt izdevniecības pārstāvji izteica novēlējumu, lai šis ir pirmais, bet nebūt ne pēdējais Mārītes darbs un mudināja arī citas “Līderes” iemēģināt savus spēkus biznesa literatūras radīšanā.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11   
"LĪDERES" AR DRAUGIEM TALSU PUSĒ

       Ikgadējais pasākums, kurus organizē biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētājas vietniece Mārīte Šperberga, kad „Līderes” ar draugiem dodas uz kādu no Latvijas rajoniem, lai sastaptos ar vietējiem uzņēmējiem, šogad aizveda uz Talsu pusi.

       22. jūlija pēcpusdienā bija tikšanās skaistuma un labsajūtas atmosfērā „Rožu namā” ar īpašnieci Ivandu Valdzeri, bet pēc tam sekoja brauciens līdz Valdemārpilij un viesošanās Laumu dabas parkā. Pēc pastaigām Bišu takā un Sporta takā, pie ugunskura zupas turpinājās sarunas par biznesu kopā ar Talsu Komersantu kluba vadītāju Andi Araku un Laumu daba parka saimniekiem Ingu un Robertu Riekstiņiem.
       Nākamā dienā bija viesošanās pie meistardarbnīcas „Zeļļi” vadītāja, koktēlnieka Igurda Baņķa Valdemārpils lauku sētā „Kauliņi”. 2001.gadā lauku sēta ieguvusi nomināciju „Gudra ir lauku sēta” Latvijas Avīzes rīkotajā konkursā, minēta grāmatā „100 skaistākās Latvijas sētas.”
       Tad kafejnīcā „Jaunimantas” tika cepti sklandrauši, lielogu dzērveņu audzētavā z/s „Piesaules” skatīta dzērveņu plantācijas. Kazu audzēšanas noslēpumus z/s „Bērzi”, atklāja saimniece Kristīne Piliena. Pārsteigums bija Iģenes luterāņu baznīca - viena no senākajām koka baznīcām Baltijas valstīs. Tikpat lieliska bija iepazīšanās ar dienliliju dārzu Laucienē – lielāko Baltijas valstīs un tā saimnieku - selekcionāru un vīndari Vari Baņģieri.
       Kafejnīcā „Martinelli”, kurā saimnieko Inguna un Agnis Dombrovici sekoja gardēžu klubiņa ēdienu baudīšana un tikšanās ar „Rožu nama” „Talsu žubura”, saimniekiem. Kārtējo reizi secinājums: labas emocijas un enerģija, daudz jaunu ideju, lai turpinātu strādāt savā biznesā. Abas dienas kopā ar „Līderēm” un Talsu uzņēmējiem bija arī Inese Roze no Talsu TIC. Pateicoties viņai, „Līdere” deviņu pakalnu pilsētā ieraudzīja jaukus pagalmiņus, uzzināja par Valdemārpils un Talsu cilvēkiem.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12   

       

NOSLĒGUMS 2008/2. MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM

       17.07.2009. Rīgā noslēdzās 2008/2. mentoringa programma uzņēmējiem.
       Programmu, kura sākās pagājušā gada augustā un ilga vienu gadu, īstenoja biedrība LĪDERE; informatīvi atbalstīja laikraksts “Dienas bizness”. Programmā darbojās 9 sadarbības pāri, tās laikā jaunie uzņēmēji ieguva pieredzējuša uzņēmēja jeb mentora padomu. Visiem pieredzes pārņēmējiem jau bija nodibināts uzņēmums un viņi vēlējās attīstīt to darbību.
       Programmā sadarbību uzsāka 21 dalībnieks, to skaitā 10 pieredzes pārņēmēji no Rīgas, Bauskas, Kuldīgas, Liepājas un Saldus un 11 mentori.

       Programmas gaitā:
  • 7 dalībnieces ir attīstījušas savus esošos uzņēmumus un noturējušies sarežģītajā ekonomiskajā situācijā;
  • 1 dalībniece ir mainījusi biznesa jomu;
  • 1 dalībniece apturēja uzņēmuma saimniecisko darbību;
  • 1 dalībniece slēdza biznesu Latvijā un pārcēlās uz Zviedriju.
       Novērtējuma anketās uz jautājumu “Vai mentoringa programma attaisnoja jūsu cerības” 49 % atbildēja, ka pilnībā attaisnoja, 38 % - daļēji attaisnoja, 13 % - daļēji neattaisnoja.

       Vispozitīvākais, ko ieguva programmas laikā, dalībnieki min: praktiskās zināšanas, morālo atbalstu, informāciju un pieredzi, kā arī jaunus biznesa kontaktus. Kā negatīvais faktors tiek minēts laika trūkums, lai satiktos ar mentoru un attālums starp mentora un pieredze pārņēmēja atrašanās vietām.

Foto un informācija par 2008/2.MPU

Biedrība „Līdere” sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) sagatavojusi priekšlikumus valdībai par mikro un mazo uzņēmumu attīstības veicināšanu

       16.07.2009. - Biedrība „Līdere” sadarbībā ar LDDK ir sagatavojusi priekšlikumus valdībai par mikro un mazo uzņēmumu uzsākšanas un attīstības veicināšanu. Priekšlikumi sagatavoti balstoties uz veikto aptauju, kuras laikā tika aptaujāti vairāk kā 230 Latvijas mikro un mazo uzņēmumu vadītāji.
       Aptaujā, kas norisinājās no š.g. 1.līdz 15.jūlijam, tika aptaujāti vairāk kā 230 Latvijas mikro un mazo uzņēmumu vadītāji. Rezultāti skaidri parāda dažādus šķēršļus, ar ko jāsaskaras uzsākot uzņēmējdarbību. Kā galvenos uzņēmējdarbību, un īpaši mikro biznesu, bremzējošos faktorus, uzņēmēji min finansējuma trūkumu, nodokļu politiku, administratīvos šķēršļus un praktisko atbalstu, kā arī konsultāciju trūkumu par uzņēmējdarbības uzsākšanu un tās attīstīšanu.
       „Ir jāmaina valsts attieksme, kura pat mazāko uzņēmēju uzskata par slaucamu govi. Katrs mikro uzņēmējs ir izdevīgs no sabiedrības viedokļa, jo pats sev rada darba vietu, neapgrūtinot valsti un sociālo budžetu. Diemžēl valsts, kura cenšas kaut ko iekasēt jau no pirmā nopelnītā un pat nenopelnītā lata, daudziem atņem vēlmi sākt oficiālu uzņēmējdarbību. Domāju, ka valsts šodien atrodas tik grūtā situācijā, ka nav attaisnojumi nekādi nepamatoti šķēršļi mazās uzņēmējdarbības uzsākšanai. Šajā ziņā mūsu veiktā aptauja un priekšlikumi pasaka valstij priekšā, ko un kā darīt”, uzskata Aiva Vīksna, biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētāja.
       Savukārt LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle uzsver „Nepārdomāti lēmumi un komunikācija no valdības puses radījusi draudus uzņēmējdarbības aktivitātei, godīgai konkurencei un tiesiskām darba attiecībām. Nedrīkstam pieļaut situāciju, ka enerģiski un idejām bagāti cilvēki novēršas no uzņēmējdarbības, jo neredz attīstības perspektīvas, negūst atbalstu no valsts un prognozējamu uzņēmējdarbības vidi. MVU skaits ir apliecinājums ekonomikas dzīvotspējai, tos spēcinot varam palielināt budžeta ieņēmumus un nemainīt katru pusgadu nodokļu politiku. Aptaujas rezultāti vēlreiz apliecina, ka joprojām MVU darbība ir apgrūtināta. Ekonomikas rīcībpolitikas horizontālai prioritātei jābūt MVU atbalstam. Aktuālākās LDDK biedru no MVU vidus joprojām ir finanšu pieejamība, birokrātisko šķēršļu mazināšana un nodokļu stimulu trūkums. Ņemot vērā, ka MVU ir daudz vieglāk piemēroties mainīgiem apstākļiem un ar radošām idejām kāpināt pieprasījumu. MVU potenciāls ir jāizmanto nodarbinātības un budžeta ieņēmumu palielināšanai.”
       Aptaujā saņemtās atbildes ir apkopotas priekšlikumos mikro un mazo uzņēmumu darbības uzsākšanai un attīstībai. Sagatavotie priekšlikumi tika iesniegti LR Ekonomikas ministrijai.

Pētījuma rezultāti

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   
LĪDERE BIEDRU DISKUSIJA "ATBALSTS MVU"


       07.07.2009. biedrības Līdere biedres tikās viesnīcā "ELIZABETE", lai pārrunātu reālus soļus, kuri jāveic, lai stimulētu uzņēmējdarbību Latvijā.
       Pasākuma neformālajā daļā nelielu, bet jauku koncertu uzņēmējām sniedza Andris Ērglis.
       Tikšanās svarīgākā atziņa bija, ka šajā sarežģītajā laikā regulāras savstarpējas tikšanās reizes ir vitāli nepieciešamas, un pasākumā klātesošās Līderes ir ļoti patiecīgas Dacei Bunkusai, viesnīcas "ELIZABETE" īpašniecei un viņas kolēģiem par viesmīlību un brīnišķīgo pasākuma atmosfēru.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8   
KONKURSS "SIEVIETE LATVIJAI 2009" IR NOSLĒDZIES !


       Jau 12. gadu "Latvijas Avīze" organizē vēstuļu konkursu un biedrības LĪDERE valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna piedalījās konkursa žūrijas darbā.

       Arī šogad kandidātes tika izvirzītas trijās nominācijās - "Par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai", "Par nesavtīgu darbu sabiedrības labā" un "Par ģimenes stiprināšanu.

       19.06.2008. tika suminātas konkursa laureātes. Galvenās balvas saņēma Ligita Zvirbule, Anita Aizstrauta un Anita Eiduka.

       LĪDERE speciālbalvas konkursā tika piešķirtas Anitai Benko - lauku meitenei no Leimaņiem, kas pamazām piepilda sapni par savu modes namu, un Mairai Briedei, kurai pieder privātais pansionāts Pāvilostā.

     Foto:     1    2    3    4   
LĪDERE ATBALSTA KARĀ CIETUŠOS BĒRNUS


       2009. gada 16. jūnijā Latvijā ieradās 18 palestīniešu bērni no Gazas joslas, lai saņemtu divu nedēļu rehabilitācijas kursu Latvijas Valsts Sociālās integrācijas aģentūrā Dubultos. Bērnus pavadīs divi pieaugušie. Projektu īsteno Latvijas Ārlietu ministrija ar Latvijas goda konsulu Ēģiptē, Jordānijā, Libānā un Sīrijā, kā arī Arābu kultūras centra un biedrības “Līdere” finansiālu un organizatorisku atbalstu.

       Projekta dalībnieki ir bērni vecumā no 6 līdz 18 gadiem, no kuriem visi ir cietuši nesenās militārās krīzes laikā, piemēram 7 ir bijuši ievainoti, 7 zaudējuši vecākus un kļuvuši bāreņi. Valsts Sociālās integrācijas aģentūra katram bērnam nodrošinās ārsta noteiktu individuālu rehabilitācijas programmu, kas ietvers psihologa konsultācijas, ūdens procedūras, fizioterapiju, ārstniecisko vingrošanu un nepieciešamības gadījumā medikamentus.

       Medicīnisko programmu papildinās Latvijas iepazīšanas programma, kuras ietvaros bērni apmeklēs Jūrmalas un Rīgas nozīmīgākās vietas un muzejus, izzinās mūsu Līgo svētku tradīcijas, piedaloties folkloras kopu vadītajos ielīgošanas pasākumos Jūrmalā.

       Projekta sagatavošanā neatsveramu organizatorisku atbalstu sniedza Latvijas goda konsuli Ēģiptē Saads Agizi (Saad Aguizi), Jordānijā Hālids Mikdadi (Khaled Miqdadi), Libānā Žerārs Renno (Gerard Renno) un Sīrijā Nihads Zabadna (Nihad Zabadneh), nodrošinot regulāru komunikāciju ar atbildīgajām palestīniešu institūcijām un finansiālu atbalstu, sedzot projekta dalībnieku sauszemes transporta izmaksas. Projekta norises laikā Latvijas goda konsuls Jordānijā Hālids Mikdadi plāno ierasties Latvijā, lai tiktos ar projekta dalībniekiem un dāvinātu bērniem pēcpusdienas kultūras programmu.

       Arābu kultūras centrs Hosama Meri vadībā nodrošinās latviešu-arābu valodu tulkojumu un organizēs palestīniešu bērniem kultūras pasākumus, tai skaitā izbraukumu ar kuģīti pa Daugavu.

       Biedrība “Līdere” Aivas Vīksnas vadībā, vadoties pēc sava principa “radīt vairāk mīlestības un siltuma šajā pasaulē”, organizēs bērniem Saules muzeja apmeklējumu. Tā būs iespēja palestīniešu un latviešu bērniem apgleznot saulītes un dāvināt laba vēlējumus.

       Humānās palīdzības projekts “Rehabilitācijas programma konfliktā Gazas joslā cietušajiem bērniem” ir Latvijas līdzdalība starptautiskās sabiedrības sniegtajā atbalstā Gazas joslas rekonstrukcijai un humānās krīzes pārvarēšanai pēc militārās operācijas šī gada sākumā, saskaņā ar starptautiskajā donoru konferencē Gazas joslas rekonstrukcijas atbalstam 2009. gada 2. martā Kairā lemto.

       Saskaņā ar 2009. gada 12. marta MK lēmumu Latvijas valdība projekta Rehabilitācijas programma konfliktā Gazas joslā cietušajiem bērniem īstenošanai ir piešķīrusi 17 500 LVL. No tiem 8600 LVL tiks izlietoti rehabilitācijas programmai Latvijas Valsts Sociālās integrācijas aģentūrā, 8900 LVL paredzēti projekta dalībnieku transportēšanas izdevumiem uz Latviju.

     Foto:     1    2    3    4   

2008/2. UN 2009/1. MENTORINGA PROGRAMMU UZŅĒMĒJIEM KOMPETENČU CELŠANAS SEMINĀRS


       29.05.2009. Rīgā notika 2008/2. un 2009/1. mentoringa programmu uzņēmējiem kompetenču celšanas seminārs "Uzņēmuma stratēģijas veidošana.". Semināru vadīja vadības konsultants Jānis Briedis.

     Foto:     1    2    3    4    5    6   
Sieviešu uzņēmēju pārrobežu sadarbības veicināšana


     23.05.2009. biedrības LĪDERE biedres tikās ar uzņēmēju delegāciju no Oulu un Kemi (Somija). Tikšanās mērķis – pieredzes apmaiņa starp abu valstu uzņēmējām, par biznesa iespējām Somijā, kā arī potenciālo investoru piesaiste Latvijai.
     Somijas uzņēmēju pārstāvētie uzņēmumi pārsvarā darbojas pakalpojumu sfērā (tirdzniecība, veselības aprūpe, grāmatvedības pakalpojumi, skaistumkopšana un tml.) un šī tikšanās arī ir viena no iespējām, kā veicināt sadarbību starp Latvijas un Somijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.
     Katru gadu LĪDERE turpina attīstīt savus jau esošos kontaktus un meklē jaunas sadarbības iespējas starptautiskajā līmenī, arī vēsturiski sadarbība ar vienas no tuvākajiem Ziemeļvalstu kaimiņu – Somijas sieviešu uzņēmēju organizācijām līdz šim veidojusies ļoti veiksmīgi - biedrība LĪDERE savulaik ir pārņēmusi mentoringa programmu uzņēmējiem metodiku no Somijas Sieviešu uzņēmēju aģentūras (Women's Enterprise Agency Finland), tāpēc LĪDERES priecājas par kārtējo tikšanos ar Somijas uzņēmējām, lai dalītos pieredzē un turpinātu sadarbību.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8   
"LĪDERE" lepojas


     2009. gada maijā Prāgā Somijas Sieviešu uzņēmēju aģentūra (Women's Enterprise Agency Finland) ir saņēmusi Eiropas uzņēmējdarbības veicināšanas balvu nominācijā "Investīcijas zināšanās un prasmē".
     Biedrība LĪDERE ir pārņēmusi mentoringa programmu uzņēmējiem metodiku no Somijas Sieviešu uzņēmēju aģentūras (Women's Enterprise Agency Finland), tāpēc priecājamies par tās starptautiskajiem panākumiem.

     Foto:     1   

       
"LAUZIET DZIMUMU STEREOTIPUS, DODIET TALANTAM IESPĒJU!"


     2009. gada 24. martā biedrība LĪDERE kļuva par partneri Latvijā Eiropas Savienības finansētajā projektā "Lauziet dzimumu stereotipus, dodiet talantam iespēju!", kuru īsteno Starptautiskās drošības organizācijas Starptautiskais apmācību centrs. Projekts ir turpinājums 2008. gadā īstenotajai sabiedrības informēšanas kampaņai, kas tika īstenota 15 Eiropas valstīs - Bulgārijā, Čehijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Itālijā, Īrijā, Maltā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovēnijā, Spānijā, Ungārijā un Vācijā. Šogad projektu īstenos vēl 14 valstīs - Apvienotajā Karalistē (Lielbritānijā), Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Īslandē, Kiprā, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Nīderlandē, Norvēģijā, Slovākijā, Somijā un Zviedrijā.
     Iniciatīvas mērķis ir pievērst uzņēmēju uzmanību ieguvumiem, laužot dzimumu stereotipus un veicinot pilnvērtīgu talantu potenciālu izmantošanu uzņēmumā. Projekta ietvaros tiks īstenotas dažādas sabiedrisko attiecību aktivitātes, kā arī organizēti trīs vienas dienas semināri Rīgā, Rēzeknē un Iecavā. Latviešu valodā būs pieejams izdevums MVU konsultantiem un cilvēkresursu vadītājiem, kas apkopo dažādu informāciju no pētījumiem, terminu skaidrojumu, statistikas datiem un praktiskiem vingrinājumiem, kas pamato talantu izmantošanas ieguvumus uzņēmumu darbībā. Projekts tiks īstenots no 2009. gada 24. marta līdz 2009. gada 4. decembrim.

     No 2009. gada 6. līdz 8. aprīlim Starptautiskās drošības organizācijas Starptautiskās apmācības centrā Turīnā notika projekta stratēģiskās plānošanas darba grupas tikšanās, kurā LĪDERI pārstāvēja valdes locekle Inese Bērs.Vairāk par projektu mājas lapā: www.businessandgender.eu

     Foto:     1   
SIEVIETE EKONOMIKĀ, POLITIKĀ, SABIEDRĪBĀ - PAKĻAUJOT PĀRMAIŅAS


Eiropas parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere, biedrība "Līdere" un Latvijas Lauku sieviešu apvienība rīkoja

Vislatvijas sieviešu konferenci "SIEVIETE EKONOMIKĀ, POLITIKĀ, SABIEDRĪBĀ - PAKĻAUJOT PĀRMAIŅAS",

kura notika 2009. gada 25. aprīlī viesnīcas "Monika" zālē "Glory", Rīgā, Elizabetes 21.Informācija par konferences norisi (spiest šeit)
MEMORANDS (spiest šeit)

     Foto:     1    2    3    4    5   
IESAKI KANDIDĀTI KONKURSAM "SIEVIETE LATVIJAI 2009"!


Jau 12. gadu "Latvijas Avīze" rīko vēstuļu konkursu "SIEVIETE LATVIJAI".

Aicinām pieteikt kandidātes trijās nominācijās - "Par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai", "Par nesavtīgu darbu sabiedrības labā" un "Par ģimenes stiprināšanu.

Kandidāšu pieteikšana konkursam līdz 2009. gada 4. maijam.

Informācija par konkursu (spiest šeit)
Anketa (spiest šeit)UZSĀKTA 2009/1 MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM


       24.04.2009. tika uzsākta 2009/1. mentoringa programma uzņēmējiem. Šīs mentoringa programmas realizāciju informatīvi atbalsta laikraksts “Dienas bizness”. Programmā līdz 2010. gada martam darbosies 10 sadarbības pāri. Jaunajā programmā sadarbību uzsāka 11 pieredzējuši uzņēmēji un 10 pieredzes pārņēmēji. Astoņiem pieredzes pārņēmējiem jau ir nodibināts uzņēmums un viņi vēlas attīstīt to darbību, divi - plāno izveidot savus uzņēmumus programmas laikā.

     Foto:     1    2    3    4    5   

VIESOS PIE TURCIJAS SIEVIEŠU UZŅĒMĒJU ASOCIĀCIJAS "KAGIDER"


       24.03.2009. - LĪDERE valdes pārstāve Inese Bērs tikās ar Turcijas sieviešu uzņēmēju asociācijas "KAGIDER" pārstāvēm Stambulā. "KAGIDER" ir viena no partnerorganizācijām iesniegtajā projektā Life Long Learning programmā.
       "KAGIDER" ir dibināta 2002. gada septembrī, dibinātājas bija 37 uzņēmējas. Pašlaik organizācijā ir vairāk kā 100 biedres. Asociācija realizē vairākus nopietnus projektus, veic regulāras apmācības uzņēmējdarbības uzsākšanai, kā arī aktīvi lobē sieviešu tiesības valdības līmenī. Nesen asociācija ir ieguvusi jaunas biroja telpas un aprīļa sākumā ir plānota oficiālā atklāšana; savukārt jūnija sākumā "KAGIDER" organizē International Women Summit, kurā uzaicinātas piedalīties ap 300 dalībniecēm no dažādām valstīm, arī no Latvijas.
       Kā norāda LĪDERE valdes pārstāve Inese Bērs, "KAGIDER" ir atvērta sadarbībai un priecājas startēt kopā projektos ar LĪDERE un COMPERIO. Arī LĪDERE labprāt piedalīsies jauniegūto Turcijas partneru projektos.

     Foto ieskatam:     1    2   

VIDUSPOSMA SEMINĀRS 2008/2. MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM


       27.02.2009. Rīgā notika 2008/2. mentoringa programmas uzņēmējiem vidusposma seminārs, kura laikā pieredzes pārņēmēji prezentēja sešu mēnešu ilgās sadarbības rezultātus ar saviem mentoriem.
       2008/2. mentoringa programmā uzņēmējiem šobrīd darbojas 10 sadarbības pāri. Jaunie uzņēmēji sadarbībā ar saviem mentoriem pusgada laikā ir realizējuši izvirzītos mērķus un uzdevumus, analizējuši sava esošā biznesa iespējas sarežģītajā ekonomiskajā situācijā.
       Svarīgākās atziņas, pie kurām nonāca semināra dalībnieki - jāmainās pašam, tad arī būs rezultāti; pieredze maksā naudu, bet tā arī dod lielāku pārliecību saviem spēkiem un pamatu turpmākajiem plāniem; arī tagad uzņēmumi var veiksmīgi darboties, ja vien atraduši savu īsto nišu.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8    9   

NOSLĒGUMS 2008/1 MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM


       20.02.2009. Rīgā noslēdzās 2008/1. mentoringa programma uzņēmējiem.
       Programmu, kura sākās pagājušā gada martā un ilga vienu gadu, īstenoja biedrību LĪDERE; informatīvi atbalstīja laikraksts “Dienas bizness”. Programmā darbojās 8 sadarbības pāri, tās laikā jaunie uzņēmēji ieguva pieredzējuša uzņēmēja jeb mentora padomu. Visiem pieredzes pārņēmējiem jau bija nodibināts uzņēmums un viņi vēlējās attīstīt to darbību.
       Programmā sadarbību uzsāka 23 dalībnieki, to skaitā 12 pieredzes pārņēmēji no Rīgas, Gulbenes, Balviem un Talsiem un 11 mentori.

       Programmas gaitā:
  • 6 dalībnieku pāri ir attīstījuši savus esošos uzņēmumus un noturējušies sarežģītajā ekonomiskajā situācijā;
  • 1 dalībniece ir mainījusi biznesa jomu;
  • 1 dalībniece pārdeva savas uzņēmuma daļas partnerei;
  • 1 dalībnieku pāris izstājās no programmas un apturēja uzņēmuma saimniecisko darbību;
  • 1 dalībniece izstājās no programmas un nesadarbojās ar mentori aizņemtības un ģimenes apstākļu dēļ.
       Novērtējuma anketās uz jautājumu “Vai mentoringa programma attaisnoja jūsu cerības” 75 % atbildēja, ka daļēji attaisnoja, bet 25 % - ka pilnībā attaisnoja.

       Vispozitīvākais, ko ieguva programmas laikā, dalībnieki min: praktiskās zināšanas, morālo atbalstu, informāciju un pieredzi. Kā negatīvais faktors tiek minēts laika trūkums, lai satiktos ar mentoru un attālums starp mentora un pieredze pārņēmēja atrašanās vietām.

Foto un informācija par 2008/1.MPU
       11.02.2009. - LR Saeimā notika forums "Sievietes uzņēmējdarbības atbalstam", kurā Saeimas deputātes, valsts institūciju, nevalstisko un profesionālo organizāciju pārstāvji diskutēja par uzņēmējām aktuālām problēmām un kopā ar izpildvaru meklēja ekonomiskajai situācijai atbilstošus risinājumus.
       Kā uzsvēra foruma idejas iniciatore, Saeimas deputāte Karina Pētersone, ierosinātās diskusijas mērķis ir rast priekšlikumus, lai jūtami samazinātu birokrātisko slogu uzņēmējdarbībā un iedarbinātu papildus mehānismus uzņēmējdarbības atbalstam.
       Biedrību LĪDERE forumā pārstāvēja valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna un izklāstīja būtiskus principus uzņēmējdarbības veicināšanai īstermiņā un ilgtermiņā.

       

LĪDERE JAU SEŠUS GADUS RŪPĒJAS PAR VALSTS MUGURKAULU


       Katras valsts mugurkauls ir mazie un vidējie uzņēmēji. Viņi jau vairākus gadus sabiedroto ir atraduši biedrībā Līdere, jo tā dod morālo atbalstu, jaunus kontaktus, iespēju mācīties un dalīties pieredzē. Tieši te daudzi jaunie un topošie uzņēmēji ieguvuši jaunas idejas, sadarbības partnerus un sapratuši, cik svarīgi ir būt kopā.
       3. februārī aprit seši gadi kopš biedrību Līdere nodibināja astoņas uzņēmīgas sievietes. Šobrīd biedrībā ir 43 biedri no visas Latvijas un kā filiāle ir iekļāvies Rēzeknes uzņēmīgo sieviešu klubs Sentio.
       Kopš pirmajām biedrības pastāvēšanas dienām īstenota galvenā ideja: uzņēmīgus cilvēkus mudināt nodarboties ar uzņēmējdarbību. Tāpēc katru gadu tika veikts pētījums Sieviete uzņēmējdarbībā, īstenots projekts Dalīsimies pieredzē, organizētas vairākas konferences uzņēmējiem un izdots uzņēmējdarbības ceļvedis Līdere. Tieši tāpēc tika aizsākta mentoringa programma, kuras astoņās grupās piedalījas 203 dalībnieki: 98 mentori un 105 pieredzes pārņēmēji (175 sievietes un 28 vīrieši).
       „Mentoringa programma kļuvusi par vienīgo, ilglaicīgo, sistemātisko un plānveidīgo atbalsta mehānismu uzņēmējiem, kuram ir metodoloģija. Ta ir veiksmīgi attīstīta un izvērtēta. Jau kā eksperte varu teikt, ka programma jaunajiem uzņēmējiem ir attaisnojusi savas cerības: uzņēmumi ir gan nodibināti, gan attīstīti,” saka biedrības Līdere valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna.
       Programmā piedalījās un piedalās jaunie uzņēmēji no Rīgas, Kuldīgas Liepājas, Ventspils, Balviem, Ludzas, Rēzeknes, Cēsīm, Gulbenes, Valmieras, Bauskas, Jelgavas. Viņu pārstāvētās jomas ir tirdzniecība, pakalpojumi, izglītība, ražošana, mārketings, lauksaimniecība, izdevējdarbība un citas.
       Biedrības Līdere izveidotā mentoringa programma novērtēta arī starptautiski. 2008. gada augustā biedrība Līdere realizēja projektu Mentoringa meistardarbnica. Rietumi - Austrumi, kuras laikā notika pieredzes un profesionālo zināšanu apmaiņa starp Afganistānas Sieviešu Biznesa Federācijas (Afgan Women's Business Federation) un Līdere biedrēm. 2008. gada oktobrī Līdere sadarbībā ar LR Ārlietu ministriju par mentoringu uzņēmējdarbībā rīkoja konferenci Stiprinot sievietes lomu sabiedrībā, biznesā un attīstībā (Enhancing women’s role in society, business and development), kurā piedalījās arī piecas Irākas uzņēmējas un līderes.
       Savu sesto dzimšanas dienu Līderes atzīmēja, tiekoties pašu organizētajā kontaktbiržā.

     Foto:     1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19   

       29.01.2009. - Irākas vēstnieks Polijā Walid H.Shiltag tikās ar LĪDERE valdes priekšsēdētāju Aivu Vīksnu, lai apspriestu Irākas sieviešu uzņēmēju un līderu vizītes rezultātus Latvijā, un izteiktu pateicību un gandarījumu Latvijai un Aivai Vīksnai personīgi par Latvijas sniegto atbalstu Irākas atjaunošanas procesā; kā arī uzaicināja Latvijas uzņēmēju delegāciju viesoties Irākā un novērtēt sadarbības iespējas un personīgi iepazīties ar iespējamiem sadarbības partneriem.

Detalizēta informācija


       02.12.2008. un 09.12.2008. - biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna lasīja lekciju “Motivācija uzņēmējdarbībai” ekonomikas un uzņēmējdarbības studentiem Latvijas Universitātē, Rīgā un Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Jelgavā.
       Lekcijas organizēja Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte kopā ar AS "Swedbank" sadarbības programmas "Open Mind" ietvaros.
       Ņemot vērā pašreizējo valsts ekonomisko situāciju, ir grūti motivēt jaunus uzņēmējus uzdrošināties sākt biznesu, tomēr drosmīgajiem pieder nākotne un šo laiku var uzlūkot arī kā jaunu iespēju laiku - to Aiva uzsvēra lekcijās. Cerēsim, ka uzņēmēju un mentoringa programmu dalībnieku rindas papildināsies ar daudziem gaišiem prātiem un uzņēmīgām, dedzīgām sirdīm.

     Foto:     1    2    3    4    5    

lidere.lv © 2003. Visas autortiesības rezervētas.
Graudu iela 68, Rīga, LV-1058
Tālr.: (+371) 7606110; fakss: (+371) 7606119