Par mums
Kas mēs esam
Mūsu mērķis
 
Ceļvedis Līdere
Mentorings
Pasākumu arhīvs
Pētījumi
Sadarbība
Kā mums pievienoties
Saites
Kontakti un rekvizīti


  EIROPAS UZŅĒMĒJDARBĪBAS VEICINĀŠANAS BALVA


7. decembrī, Briselē, notika “Eiropas uzņēmējdarbības veicināšanas balva” apbalvošanas ceremonija. Konkursā piedalījās 28 projekti no Eiropas Savienības dalībvalstīm, Bulgārijas, Norvēģijas un Rumānijas.
Šāda uzņēmējdarbības balva tika izsludināta pirmo gadu un no Latvijas tika izvirzīti divi projekti, to starpā biedrības “Līdere” projekts “1. Mentoringa programma uzņēmējiem Latvijā”.
Šogad galveno balvu saņēma Somijas projekts par uzņēmējdarbības veicināšanu Centrālajā Somijas reģionā.
No Latvijas apbalvošanas ceremonijā piedalījās LR Ekonomikas ministrijas pārstāve Ilze Beināre, biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna un “1. Mentoringa programmas uzņēmējiem Latvijā” koordinatore Rita Baroniņa.

     Foto:     1    2   

NOTIKA 2. MENTORINGA PROGRAMMAS UZŅĒMĒJIEM KOMPETENČU CELŠANAS SEMINĀRS


10.11.2006. Rīgā, notika 2. mentoringa programmas uzņēmējiem kompetenču celšanas seminārs „Pārmaiņu vadība”. Semināru vadīja SIA „Reaton” līdzīpašnieces Natālija Jakovļeva.

     Foto:     1    2    3    4   

NOTIKA EQUAL MENTORINGA PROGRAMMAS UZŅĒMĒJIEM KOMPETENČU CELŠANAS SEMINĀRS


03.11.2006. Rīgā, notika EQUAL mentoringa programmas uzņēmējiem kompetenču celšanas seminārs „Starptautiskie darījumi”. Semināru vadīja zvērinātu advokātu biroja „Lejiņš, Torgāns un Partneri” juriste Jurgita Spīgule un zvērināta advokāta palīdze Sandija Novicka.

Equal Lidere


     Foto:     1    2   

STARPTAUTISKS NOVERTEJUMS MENTORINGA PROGRAMMAM


Informācija par biedrības „Līdere” pirmo un otro mentoringa programmu uzņēmējiem ir iekļauta Eiropas Sadarbības tīkla Sieviešu uzņēmējdarbības popularizēšana 2005. gada ziņojumā (The European Network to promote Women's EntrepreneurShip „WES Activities Report 2005”).

Zinojums >>>
BIZNESA LĪDERU FORUMS "INOVĀCIJU DIENA 2006"


16.10.2006. viesnīcā Reval Hotel Latvija, "Inovāciju dienas 2006" ietvaros notika biznesa līderu forums, ko organizēja Latvijas darba devēju konfederācija un „Microsoft Latvia”.

Forumā kā goda viesis uzstājās un savā pieredzē par biznesa eņģeļu lomu inovatīvos projektos dalījās Aiva Vīksna, ”Lietišķās informācijas dienests” izpilddirektore un biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētāja.

Foruma mērķis - ļaut dalībniekiem gūt jaunu skatījumu diskusijā par zināšanu nozīmi, inovāciju attīstību un aizsardzību kā konkurētspējas priekšnosacījumu, kā arī attīstīt sadarbību starp uzņēmējiem un mācību iestādēm kvalificētu profesionāļu sagatavošanā.
NOTIKA EQUAL MENTORINGA PROGRAMMAS UZŅĒMĒJIEM VIDUSPOSMA SEMINĀRS


04.10.2006. Rīgā notika Equal Mentoringa programmas uzņēmējiem Vidusposma seminārs. Tā laikā pieredzes pārņēmējas un viņu mentori preznetēja savu sadarbību pirmajā pusgadā.

Equal Lidere


     Foto:     1    2    3    4   

BIEDRĪBAS „LĪDERE” 1. MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM LATVIJĀ IZVIRZĪTA EIROPAS UZŅĒMĒJDARBĪBAS VEICINĀŠANAS BALVAI


Rīga, 26.09.2006.
LR Ekonomikas ministrija nosūtījusi Eiropas Komisijai „Eiropas Uzņēmējdarbības veicināšanas balvas” konkursa nacionālā līmeņa uzvarētāju projektus, kuri Latviju pārstāvēs Eiropas līmeņa konkursā.
Biedrības „Līdere” projekts 1. Mentoringa programma uzņēmējiem Latvijā ir izvirzīts nominācijā Balva par uzņēmējdarbības jaunradi (Enterpreneurial Trailblazer Award) – par uzņēmējdarbības kultūras un iniciatīvas veicināšanu, kam ir uzņēmējdarbības popularizēšanas loma sabiedrībā.
Konkursa mērķis bija identificēt un stimulēt veiksmīgas idejas un pasākumus uzņēmējdarbības veicināšanā, dalīties uzņēmējdarbības politikas labajā praksē un pieredzē, veicināt uzņēmējdarbības nozīmību sabiedrībā.

Vairāk par Eiropas Uzņēmējdarbības veicināšanas balvu >>>
„LĪDERE” VIESOJAS „JELGAVAS ZONTA KLUBĀ” DEVĪTĀS GADA DIENAS SVINĪBĀS


07.09.2006. biedrība „Līdere” viesojās „Jelgavas Zonta klubā” devītās gada dienas svinībās. Biedrības valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna svinību dalībniekus iepazīstināja ar biedrības „Līdere” aktivitātēm un ar mentoringa kustības attīstīšanu Latvijā. Ir nodibināti jauni kontakti ar „Rīgas Zonta klubu”, „Starptautisko Soroptimistu Rīgas klubu” un „Latvijas Lauku sieviešu apvienību”.
PUSGADA ATSKAITE 2. MENTORINGA PROGRAMMAS UZŅĒMĒJIEM


08.09.2006. Rīgā “Hotel Bergs” notika 2. mentoringa programmas uzņēmējiem Vidusposma seminārs, kura laikā pieredzes pārņēmēji prezentēja sešu mēnešu ilgās sadarbības rezultātus ar saviem mentoriem.
2. mentoringa programmā uzņēmējiem darbojas 10 pāri. Topošie un jaunie uzņēmēji pusgada laikā ir realizējuši nospraustos mērķus un uzdevumus, analizējuši sava esošā vai potenciālā biznesa iespējas. Ir bijušas idejas, no kurām pēc nopietnas izpētes vajadzēja atteikties. To vietā ir radušies jauni biznesa videi un savām iespējām piemērotāki uzņēmējdarbības veidi, kas turpmāk tiks attīstīti.
Galvenie jautājumi, par ko interesējas pieredzes pārņēmēji ir: uzņēmuma dibināšana, mārketings, uzņēmuma tēla veidošana, pozicionēšana tirgū.

     Foto:     1    2    3    4    5   
SĀKSIES 4. MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM


Biedrība „Līdere” aicina esošos un topošos uzņēmējus pieteikties „4. mentoringa programmai uzņēmējiem”, kas sāksies 2007. gada martā.

Ar mentoringa programmu var iepazīties (spiest šeit)

Pieteikuma anketa (spiest šeit)
UZSĀKTA 3. MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM


2006. gada 11. augustā uzsākta 3. mentoringa programma uzņēmējiem. Programmā līdz 2007. gada jūlijam darbosies 12 pāri. Jaunajā programmā sadarbību uzsākuši 12 pieredzējuši uzņēmēji ar 7 pieredzes pārņēmējiem, kuriem šobrīd jau ir nodibināts uzņēmums un 5 pieredzes pārņēmējiem, kuri uzņēmējdarbību plāno uzsākt tuvākajā laikā.

Kas ir Mentoringa programma uzņēmējiem (spiest šeit)
MENTORINGA VIDEO FILMAS PREZENTĀCIJA


2006. gada 8. septembrī, viesnīcā „Hotel Bergs” notika Latvijā uzņemtās video filmas „Mentorings. Labās prakses piemēri uzņēmējiem Latvijā.” preznetācija.

Filmā izskaidrota mentoringa būtība, balstoties uz dokumentāliem stāstiem. Par savām sajūtām un pieredzi, uzsākot savu biznesu, dalās četri jaunie uzņēmēji. Mentoru un pieredzes pārņēmēju stāsti atklāj abu pušu sadarbības norisi un galvenos sadarbības ieguvumus.

Filma veidota mentoringa programmas dalībniekiem un ikvienam, kuru interesē uzņēmējdarbība Latvijā.

     Foto:     1    2   
KOMPETENCES CELŠANAS SEMINĀRS


Šā gada 21.jūlijā „Lietišķās informācijas dienesta” konferenču telpās Graudu ielā 68, Rīgā, notika seminārs „Ievads personāla vadībā un attīstībā”.
Seminārā piedalījās projekta „Profesiju segregācijas cēloņu mazināšana” Mentoringa programmas dalībnieces. Projekts tiek īstenots EQUAL programmas Latvijai 2004.-2006.gadam ietvaros.
Semināru vadīja Ilze Boitmane, Workingday Latvia personāla atlases vecākā speciāliste.

Foto:
AGLONAS BRAUCIENS


Biedrības „Līdere” pārstāves 2006.gada 4. un 5. jūlijā tikās ar Latgales uzņēmējām Mārīti Mežinieci, Inesi Survilo, konkursam „Gada mentors 2005” nominēto Viju Ancāni un lauku mājas „Trepes” īpašnieci.

Vizītes laikā tika apmeklēti uzņēmumi „Mežinieku mājas”, „Solomina muiža”, Aglonas Maizes muzejs kā arī daži kultūrvēsturiski objekti.

Foto:
TIKŠANĀS AR ANTĀLIJAS BIZNESA SIEVIETĒM


20.jūnijā Grand Palace Hotel tikās pārstāves no biedrības “Līdere” un Antālijas biznesa sieviešu organizācijas “Antikad”, lai iepazītos ar abu organizāciju darbību, apmainītos pieredzē un dibinātu biznesa kontaktus.
Foto no pasākuma
EQUAL MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJĀM


Šā gada 21.aprīlī Rīgas Juridiskajā augstskolā notika Mentoringa programmas uzņēmējām Uzsākšanas seminārs. Mentoringa programmas ietvaros 11 mēnešu garumā savā profesionālajā pieredzē dalīsies pieredzējuši uzņēmēji, vadītāji ar 16 jaunajām uzņēmējām, kas projekta “Profesiju segregāciju cēloņu mazināšana” ietvaros plāno veidot uzņēmumus tehniskajās nozarēs. Ieskats pasākumā ...

Projekts „Profesiju segregāciju cēloņu mazināšana” tiek īstenots Eiropas Kopienas EQUAL programmas ietvaros, kuras ieviešanu Latvijā nodrošina Labklājības ministrija.
UZSĀKTA 2 MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM


24.martā Rīgas Juridiskajā augstskolā tika uzsākta 2 Mentoringa programma uzņēmējiem. Programmā, kas ilgs līdz 2007.gada februārim, ir izveidoti 11 pāri. Kopā programmā dalību ņem 19 jaunie uzņēmēji un 13 pieredzējuši uzņēmēji. ...


Ar atskatu par konferenci variet iepazīties šeit ...
KONKURSS
RADOŠA SIEVIETE LATVIJĀ 2006


Ir sācies jau devītais Latvijas Avīzes vēstuļu konkurss “Radoša sieviete Latvijā 2006”, kura mērķis – apzināt un ļaut iepazīt Latvijas sievietes, kas mūsu valsts atjaunotās neatkarības gados veikušas ko sabiedriski nozīmīgu, pratušas un spējušas izveidot jaunas darba vietas.

Konkursa nolikums
Anketa

NOTEIKTS „GADA MENTORS 2005” UZVARĒTĀJS

3.februārī, īpašā apbalvošanas ceremonijā par gada balvas „Gada Mentors 2005” titula ieguvēju tika atzīta un sumināta uzņēmēja Nataļja Sterhova. N. Sterhova ir pieredzējusi uzņēmēja, starptautiskās transporta- ekspedēšanas uzņēmuma SIA „Sungate” ģenerāldirektore. Gada balvai Nataļju Sterhovu pieteica viņas pieredzes pārņēmējas, jo tieši pateicoties Nataļjas atbalstam un pieredzei jaunās uzņēmējas ir uzsākušas savu biznesu. Taču vislielākais Nataļjas atbalsts ir bijusi viņas ticība savu pieredzes pārņēmēju biznesa veiksmei un uzmundrinājumam grūtos brīžos.

Nataļja Sterhova saņēma arī LR Ekonomikas ministrijas speciālbalvu. Konkursa žūrijas speciālbalvu par īpašu ieguldījumu un iedvesmu reģiona attīstībā, kā arī žurnāla „Ieva” simpātiju balvu saņēma uzņēmēja Vija Ancāne, uzņēmuma “Aglonas maize” īpašniece un Maizes muzeja radītāja. Savukārt, Latvijas Darba devēju konfederācija savu balvu pasniedza Bauskas rajona, Skaistkalnes, uzņēmējai Eleonorai Maisakai, Bauskas lauku konsultācijas biroja vadītājai, lauku tūrisma pārstāvei. Konkursa informatīvais atbalstītājs, žurnāls „Bilance” par savu simpātiju izraudzījās zemnieku saimniecības “Silkani” īpašnieci Zeltīti Kavieri no Valmieras rajona, savukārt, viņas novadnieci, zemnieku saimniecības “Daiļmuižas” īpašnieci Neldu Bailīti par savu favorīti izraudzījās laikraksts „Latvijas avīze”.

Konkursa, kuru organizē biedrība „Līdere” sadarbībā ar žurnālu „Ieva” un žurnālu „Bilance”, noslēguma ceremonija notika šodien Rīga Mazajā ģildē. Gada balva „Gada Mentors 2005” šogad norisinājās pirmo reizi, taču biedrība „Līdere” šo balvu plāno organizēt katru gadu kā atzinību uzņēmējiem – padomdevējiem.

Gada balvas mērķis ir izcelt profesionālus, zinošus un pieredzējušus Latvijas uzņēmējus un uzņēmējas, kuri darbojas kā mentori, dalās ar savu profesionālo pieredzi noteiktas mentoringa programmas ietvaros, vai patstāvīgi savā darbā ar citiem uzņēmējiem ietver mentoringa principus, tā veicinot citu uzņēmēju pievēršanos savam biznesam un esošo uzņēmēju spēju pārvarēt biznesa sniegtos izaicinājumus. Organizējot šo konkursu biedrība „Līdere” vēlējās veicināt esošajos un potenciālajos uzņēmējos pārliecību, ka viņi/viņas var kļūt par sava uzņēmuma īpašniekiem, tā piepildot kādu no saviem sapņiem un veidojot savu un apkārtējo labklājību.

Konkursam kopumā tika pieteikti 15 mentori no dažādiem Latvijas rajoniem – Bauskas rajona, Rīgas, Valkas, Valmieras, Preiļu, Jelgavas, Rēzeknes rajoniem. Konkursa pretendentus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija 9 dažādu nozaru pārstāvji, profesionāļi:

1.   Aiva Vīksna, uzņēmēja, SIA „Lietišķās informācijas dienests” izpilddirektore, biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētāja
2.   Inga Gorbunova, žurnāla „Ieva” galvenā redaktore
3.   Andris Liepiņš, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks
4.   Ivars Bušmanis, Latvijas avīzes pārstāvis
5.   Māris Lazdiņš, Hansabanka uzņēmumu apkalpošanas daļas direktors
6.   Eduards Filippovs, Latvijas Darba devēju konfederācijas Darba tirgus pētījumu, konsultāciju un izglītības centrs.
7.   Sņežana Bartuļ, laikraksta „Telegraf” komentāru un analītiskas nodaļas vadītāja
8.   Mārīte Šperberga, uzņēmēja, projekta „Atpūties Latvijā” vadītāja
9.   Aija Vežuka, uzņēmēja, „EK Auce” vadītāja

NOSLĒDZAS PIRMĀ MENTORINGA PROGRAMMA UZŅĒMĒJIEM


2006.gada 3.februārī noslēdzas pirmā sistemātiskā un ilglaicīgā mentoringa programma Latvijas uzņēmējiem. Programmu, kura sākās pērn februārī un ilga vienu gadu, Latvijā īstenoja biedrība „Līdere” un LR Ekonomikas ministrija.
Mentoringa programmas mērķis ir atbalstīt topošos un esošos uzņēmējus Latvijas pilsētās un laukos, veicināt kvalificētu uzņēmumu dibināšanos un jaunu darbavietu veidošanos, nodrošināt vienkopus brīvi pieejamas informācijas un konsultācijas iespējas.

Programmas ietvaros ir nodibināti jauni uzņēmumi, radītas jaunas darba vietas, kas sniedz ieguldījumu gan mūsu labklājības izaugsmē, gan Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Programmas noslēguma semināra laikā programmas dalībnieki – mentori un pieredzes pārņēmēji - saņēma biedrības „Līdere” un Ekonomikas ministrijas diplomus.

„Uzņēmēju interese un vēlme piedalīties ilglaicīgā un sistemātiskā mentoringa programmā šī gada laikā ir ievērojami augusi. Šobrīd biedrībā „Līdere” ir izveidojies liels pieprasījums līdzdalībai šajās programmās, jo tās sniegtie rezultāti ir pavisam reāli un sasniedzami. Biedrība „Līdere” sadarbībā ar LR Ekonomikas ministriju arī turpmāk plāno īstenot mentoringa programmas Latvijas uzņēmējiem, nākamā programma sāksies jau šī gada marta beigās,” stāsta uzņēmēja Aiva Vīksna, biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētāja.

Programmas īstenošana tika sākt pērn, kad biedrība „Līdere” parakstīja līgumu ar Somijas Sieviešu uzņēmēju aģentūru (The Women’s Enterprise Agency Finland) par Eiropas Savienībā atzītas un novērtētas uzņēmēju mentoringa programmas īstenošanu Latvijā. 2003.gadā Somijas Sieviešu uzņēmēju aģentūra un tās izstrādātā mentoringa programma saņēma Eiropas Komisijas apbalvojumu kā «Labās Prakses» (Best Practice) piemērs sieviešu uzņēmējdarbības veicināšanā.

Neilgi pēc līguma parakstīšanas Latvijā tika sākta pirmā sistemātiskā un ilglaicīgā mentoringa programma uzņēmējiem. Tajā piedalījās 12 mentoringa pāri - 13 mentori un 13 jaunie uzņēmēji, pieredzes pārņēmēji. Programmas veidošana Latvijā norisinājās vairākos posmos – programmas koordinatora sagatavošana, mentoru un pieredzes pārņēmēju identificēšana, apmācības semināri, kā arī mentoringa process gada garumā un programmas izvērtēšana. Visu šo gadu programmu pārraudzīja un koordinēja biedrība „Līdere. Programma uzņēmējiem ir bezmaksas.


 

lidere.lv © 2003. Visas autortiesības rezervētas.
Graudu iela 68, Rīga, LV-1058
Tālr.: (+371) 7606110; fakss: (+371) 7606119