Par mums
Kas mēs esam
Mūsu mērķis
 
Ceļvedis Līdere
Mentorings
Pasākumu arhīvs
Pētījumi
Sadarbība
Kā mums pievienoties
Saites
Kontakti un rekvizīti


  Pētījums “Sieviete uzņēmējdarbībā” 2005

Jau trešo gadu biedrība “Līdere” veic pētījumu “Sieviete uzņēmējdarbībā. Šogad pētījums top sadarbībā ar tirgus izpētes firmu “Latvijas Fakti” un LR Ekonomikas ministriju. Pētījums tika prezentēts preses konferencē 13.aprīlī.

Ar 2005. gada un iepriekšējo gadu pētījumiem variet iepazīties Līderes mājas lapas sadaļā “Pētījumi”.

Pētījuma mērķis ir atspoguļot sievietes uzņēmējas situāciju biznesa vidē, salīdzināt un definēt izmaiņas, kā arī noteikt tos faktorus, kas motivē sievietes iesaistīties uzņēmējdarbībā vai kalpo kā šķēršļi šādai iesaistei.

Šogad Latvijas uzņēmējas atzīst, ka Latvijas biznesā valda vienlīdzība, sievietēm nav grūtāk kā vīriešiem sākt uzņēmējdarbību (64,2%), kā arī biznesam Latvijā nav dzimuma (72%).

2005.gada pētījums apstiprina tendenci, ka pieaug to uzņēmēju skaits, kas ir optimistiski noskaņotas, vērtējot Latvijas biznesa vides attīstību. Neskatoties uz to vēl arvien 46,6% no uzņēmējām biznesa vidi uzskata par uzņēmējdarbībai nelabvēlīgu. Ik gadu pieaug arī uzņēmēju problēmas ar kvalificēta darbaspēka trūkumu, savukārt, aktuālāko problēmu vidū stabili dominē augstie nodokļi un konkurence, kā arī kontrolējošo institūciju lielais skaits. 

lidere.lv © 2003. Visas autortiesības rezervētas.
Graudu iela 68, Rīga, LV-1058
Tālr.: (+371) 7606110; fakss: (+371) 7606119